Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

W NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY POD POMNIK PAMIĘCI LOSÓW OJCZYZNY W DZIERŻONIOWIE

W NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY POD POMNIK PAMIĘCI LOSÓW OJCZYZNY W DZIERŻONIOWIE
Na obchody Światowego Dnia Sybiraka, odbywające się 17 września zapraszamy na Skwer Solidarności. Na uroczystości zapraszają Przewodniczący Rady Miejskiej i Burmistrz Dzierżoniowa.

Program obchodów:
    
9.00 - msza św. w kościele pw. św. Jerzego

10.00 - indywidualne przejście na Skwer Solidarności
    
10.30 - rozpoczęcie uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny:

  • odegranie hymnu państwowego;
  • przywitanie uczestników;
  • przemówienie okolicznościowe;
  • złożenie kwiatów i wieńców;
  • zakończenie uroczystości odśpiewaniem Roty.


Wikipedia - Światowy Dzień Sybiraka Od 1991 roku organizowany jest przez Związek Sybiraków, polską organizację grupującą byłych zesłańców. W 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września Dniem Sybiraka. Każdego roku sybiracy z całego świata spotykają się najpierw w Gdańsku pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku, a następnie przemieszczają się do Szymbarku na Kaszubach. W spotkaniach bierze od początku udział każdorazowo ponad 5 tysięcy osób. Najważniejsze w tym dniu jest przypominanie prawdziwych losów zesłańców, spisywanie ich od żyjących osób i przekazywanie dalej.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe