×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

DDZ – PUNKROCK I POBOCZA

  • 8.09.2017, 09:32
DDZ – PUNKROCK I POBOCZA
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert promujący książkę Marka Golińczaka.

Data 15.09.2017 Godz. 19.00 Sala Koncertowa DOK
Bilety do nabycia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, oraz na www.dok.pl
W cenie – przedsprzedaż – 15 zł, w dniu koncertu – 25 zł
Zagrają
THE STUPIDS, FATE, PIOTR ZARZYCKI, PIOTR MIGATULSKI
The Stupids
Tego zespołu szerzej nie trzeba wam przedstawiać. Kultowa formacja zagra po raz kolejny na scenie DOK. Oczywiście w książce Marka Golińczaka obszerna rozmowa z nimi. Zresztą na spotkaniu z autorem będzie ich można o wszystko dopytać.
Fate
Zespół powstał w lutym 1990 roku w Ziębicach. Założycielami zespołu byli: Pinio - bas, vocal, Mucha - gitara, texty, Wojteck - perkusja. 
W lipcu 1994r w studiu "ZŁOTA SKAŁA" przy realizacji Smoka, zespół nagrał pierwszą studyjną płytę - "Ananke". Płyta CD oraz kaseta zostały wydane przez wytwórnię Nikt Nic Nie Wie. Materiał został nagrany w składzie: Aga - vocal, Mucha - gitara, vocal, texty, flety, przeszkadzajki, Wojteck - perkusja, instr. perkusyjne, Mieszko - bas, flety, Pinio - czarna droga.
W maju 1996 w swarzędzkim "Studiu Czad" zostały nagrane cztery utwory, z których trzy znalazły się na winylowym singlu wydanym przez wydawnictwo Pasażer pt. "Cyrk jest śmieszny - nie dla zwierząt" . Dochód ze sprzedaży tych singli przeznaczony został na wrocławski Ruch Wyzwolenia Zwierząt (RWZ). 
W lipcu i wrześniu 1997r zaspół nagrał drugą płytę - "Tworzę i Niszczę". Odbyło się to w warszawskim studiu "Manta", pod okiem realizatora - Smoka. Materiał został nagrany w składzie: Aga - vocal, Mucha - gitara, vocal, texty, saksofon, instrumenty klawiszowe, Wojteck - perkusja, instr. perkusyjne, Zając – bas. Wydawcą tego materiału został Pasażer zine&records.
Wszystkie okładki do płyt i kaset stworzył Prosiak – legendarny undergroundowy rysownik i komiksiarz.
Późnym latem 1998r zespół opuściła Aga. Od jesieni 1998 roku zespół tworzą: Mooh – git, voc, Wojteck – bębny i Zając – bas. 
Po zagraniu wielu koncertów, w czerwcu 2004 zespół postanowił zrobić sobie wakacje od muzykowania, a jak się później okazało przestał grać przez prawie 9 lat.
Przez lata 1992-2004 zespół FATE zagrał ok. 250 koncertów w prawie całej Polsce. Towarzyszył na jednej scenie takimi zajebistym kapelom jak: Chumbawamba, The Ukrainians, D.O.A., Under The Gun, Post Regiment, Dezerter, Armia, Apatia, Pidżama Porno, Świat Czarownic, Alians i wieloma innymi. Z występów zagranicznych zespół zagrał w Zittau (Niemcy) - na międzynarodowym festiwalu antyfaszystowskim, a także w Lipsku na ZORO FESTIVAL.
Po prawie 9 latach przerwy, wiosną 2013 roku zespół powrócił do grania w ostatnim 3-osobowym składzie: Mooh – git, voc, Wojteck – bębny i Zając – bas. Od tego czasu zespół przygotowuje się do nagrania trzeciej studyjnej płyty, ale również koncertuje. Zagrał m.in. na: ULTRA CHAOS PIKNIK 2014, SLOT ART FESTIWAL 2014, ALTER PIKNIK 2014, TREBELLER OFF CULTURE FESTIVAL 2014, Londyn - 2015, Punx Piknik 2016, Ferment Fest 2017.
Na początku 2016 w kooprodukcji ze Stradoom Records zespół wydał płytę LP oraz CD na 25 lecie powstania zespołu pt: „25 lat i 25 zim”

Piotr Zarzycki
Wszechstronnie utalentowany człowiek, o wielu pasjach. Oczywiście pojawia sie na stronach ksiązki. Aktywny uczestnik tamtych wydarzeń, nadal muzykuje i zaprezentuje nam swoją aktualną twórczość.

Piotr Migatulski
Znakomity gitarzysta, współtwórca wydarzeń które opisujemy na stronach ksiązki. U Gutka spały kapele, był jednym ze współtwórców naszej kawiarenki Soundshit. Zespół SCH był na owe czasy niedościgłym wzorem dla nas. Ich warsztat muzyczny dla nas niedościgniony. Piotr zaprezentuje się nam wspólnie z Piotrem Zarzyckim, i mamy nadzieję, że przygotuje niespodzianki.
Zapraszamy
 

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe