Piątek, 16.11.2018, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

ZATRZYMANO GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ WPROWADZAJĄCĄ DO OBROTU NIELEGALNE PALIWO

  • 4.09.2017, 13:58 (aktualizacja 04.09.2017 17:32)
ZATRZYMANO GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ WPROWADZAJĄCĄ DO OBROTU NIELEGALNE PALIWO
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalne paliwa. Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności szacowane są na kwotę co najmniej 15,4 mln zł. W ciągu 3 miesięcy firma mogła wprowadzić do obrotu nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa.

W wyniku działań prowadzonych w dniach 29.08-01.09.2017 r. przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Zgorzelcu i Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowano nielegalną działalność polegającą na zmianie przeznaczenia oleju opałowego oraz wprowadzania go do obrotu jako oleju napędowy.

W toku działań ustalono, że jedna z firm z siedzibą w Płocku sprowadza z Niemiec znaczne ilości oleju opałowego, który miał trafiać na Litwę i Łotwę. Okazało się, że deklarowane transporty nie opuszczają kraju i na terenie bazy paliwowej w woj. łódzkim olej opałowy zamieniany jest w olej napędowy.

Miejsce odbarwiania oleju opałowego zlokalizowane było na terenie powiatu piotrkowskiego. Po wejściu na teren odbarwialni funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 4 mężczyzn. Na miejscu zabezpieczono linię technologiczną do odbarwiania oleju opałowego, środki chemiczne oraz substancje wzbogacające.

Podobne działania podjęto w 8 innych miejscach na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego.

W działaniach prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim w działania zaangażowanych było ponad 110 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Szacuje się, że od czerwca do sierpnia br. firma mogła wprowadzić do nielegalnego obrotu zawartość ponad 200 cystern z olejem opałowym, czyli ponad 6 mln litrów.

W wyniku działań 15 osobom Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przedstawiła zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym właścicielce firmy transportowej oraz jej mężowi przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe