Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

ZATRZYMANI MĘŻCZYŹNI DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ

ZATRZYMANI MĘŻCZYŹNI DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogła w zatrzymaniu 3 mężczyzn z narkotykami Dzięki sygnałowi zgłoszonemu przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali w ostatnim czasie trzech mężczyzn z narkotykami. Policjanci sprawdzali rejon placów zabaw, parków, przejścia miedzy blokami i skwerów, bo według zgłoszeń dochodziło tam do spożywania alkoholu. Podczas ostatnich weryfikacji zostali zatrzymani dwaj 29-latkowie oraz 22-latek, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Zgodnie z ustawą grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Informacja o tym, że w przejściu pomiędzy blokami na osiedlu Różanym i skwerze  przy ul. Kościelnej dochodzi do spożywania alkoholu pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kilka dni temu.

Policjanci systematycznie sprawdzali te miejsca. Podczas kontroli  3 sierpnia, po godzinie 19:00  zauważyli grupę mężczyzn, którzy na widok radiowozu zachowywali się nerwowo, a jeden z nich zaczął się oddalać. Przyczyna takiego zachowania wyjaśniła się chwilę później w trakcie kontroli osobistej. Policjanci znaleźli u jednego z nich tzw. skręta, a u drugiego zawiniątko z suszem. Badanie przeprowadzone przez policyjnych specjalistów wykazało, że jest to marihuana w ilości 20 porcji zapakowanej w folię aluminiową oraz niecałe 0,5 grama w tzw. skręcie. Obaj 29-latkowie to mieszkańcy dzierżoniowskich osiedli.

Podczas wczorajszych działaniach związanych z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa został zatrzymany 22-latek.  Do zatrzymania doszło na skwerze pomiędzy ul. Prochową, Kopernika, gdzie  wg zgłoszeń na KAZB dochodzi do zażywania narkotyków i picia alkoholu. Funkcjonariusze w trakcie rowerowego patrolu zauważyli młodego mężczyznę, który siedział na ławce i palił tzw. skręta. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna posiadał również  woreczek ze suszem. Przeprowadzone badanie wykazało, ze jest to marihuana w ilości 4 porcji.

Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

INFO: KPP w Dzierżoniowie

podinsp. Mariusz Furgała

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe