Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

KOMISARZ LEW Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

KOMISARZ LEW Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
Policjanci i Komisarz Lew z wizytą u przedszkolaków Policjanci z Dzierżoniowa spotkali się z dziećmi z Przedszkola Nr 2 Na Górce; w ramach corocznej akcji prewencyjnej Bezpieczne Wakacje. Maluchy podczas rozmów z funkcjonariuszami wysłuchali cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz prawidłowego poruszania się po drogach. Wszystkie przedszkolaki miały też okazję przywitać się i zrobić sobie zdjęcie z maskotką dzierżoniowskiej Policji - Komisarzem Lwem.

W ramach akcji Bezpieczne Wakacje policjantka z komendy powiatowej w Dzierżoniowie spotkała się z przedszkolakami. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych, górskich oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwróciła na zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w okresie wakacyjnym. Podczas rozmów zostały przypomniane także telefony alarmowe oraz schemat prawidłowej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Nie zabrakło także cennych informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Profilaktyczna pogadanka miała na celu propagowanie odpowiednich zachowań podczas trwającego okresu wakacyjnego. Podopieczni przedszkola wykazali się dużą wiedzą na temat niebezpieczeństw otaczającego ich świata, a możliwość spotkania z nowo poznanym Komisarzem Lwem była dla nich cennym doświadczeniem.

 

 

 

INFO: KPP w Dzierżoniowie Oficer Prasowy podinsp. Mariusz Furgała

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe