Niedziela, 19.11.2017, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

PONAD 11000 ZŁ PREMII DLA ZASTĘPCY BURMISTRZA BIELAWY

PONAD 11000 ZŁ PREMII DLA ZASTĘPCY BURMISTRZA BIELAWY
Tam cichosza tu cicho, szaro… i premia. Tak można rozpocząć materiał dotyczący przyznawania premii w Urzędzie Miasta w Bielawie i to nie małej bo ponad 11.000 zł dla wiceburmistrza Witolda Runowicza, który przez ostatnie lata raczej nie wykazał się ponad przeciętnością oraz umiejętnością organizacji pracy, na dodatek został ukarany przez Regionalną Izbę Obrachunkową za nieprzestrzeganie Dyscypliny Finansów Publicznych. Mimo zapewnień burmistrza Piotra Łyżwy o wybitnych umiejętnościach w pozyskiwaniu środków unijnych przez jego zastępcę jakoś do tej pory nie widzimy tego efektów. W rezultacie rozdaje się niemałe publiczne pieniądze za coś co powinno być realizowane w ramach normalnej etatowej pracy w urzędzie. W piśmie, które załączamy poniżej czytamy, że Witold Runowicz angażował się w prace w Zespole do Spraw Zagospodarowania Zbiornika „Sudety”. W sprawną organizację prac związanych z przygotowaniem plaży i kąpieliska do sezonu oraz wybudowaniem ronda na Placu Kościelnym. Jeszcze ciekawiej jest przy argumentowaniu premii dla Pani Małgorzaty Greiner. Ocenę pozostawiamy Państwu.

 

 

 

Oświadczenie UM Bielawa 

Urząd Miejski w Bielawie oświadcza, że wynagradzanie zastępców burmistrza za dodatkową pracę, jest praktykowane przez Urząd Miejski od kilkunastu lat.

Nagrody przyznane obecnemu zastępcy zostały przyznane między innymi za szczególne zaangażowanie i wkład pracy przy realizowaniu koncepcji zagospodarowania jeziora bielawskiego.

Warto wspomnieć, że poprzedni pierwszy zastępca burmistrza Bielawy otrzymał (w ciągu 4 lat) dodatkowe wynagrodzenie w wysokości około 135 tysięcy złotych.

Łatwo można zauważyć dużą dysproporcję pomiędzy kwotami nagród w obecnej i poprzedniej kadencji samorządu.

UM BIELAWA

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.06.2017, 09:10
Wiadomo kto wypisuje hejty... trzeba umieć przegrywać z honorem. Brawo Bielawa, Brawo Burmistrzowie
olo
olo 9.06.2017, 22:48
Premię przyznał burmistrz dla zastępcy bez zasług , ale to taki lokalny klimat
zzz
zzz 10.06.2017, 08:45
Nie ma czego zazdrościć, bo to ciężka praca i na pewno zastępca jest gościem w domu. Ale ci co piszą i się wymądrzają pewnie nie pracują i mają dużo czasu na pisanie bzdur. Ciekawe czy byliby tacy mądrzy jakby tak ciężko pracowali.
Y
Y 10.06.2017, 09:49
Ty tak często sobie lubisz pożartować?
Premia
Premia 8.06.2017, 00:33
Pan Burmistrz przyznał swojemu zastępcy premie ,bo de facto rządzi v- ce, Pan Burmistrz co najwyżej dzieciakom czyta bajki. Tylko mógł dać ze swojej pensji ,skoro v- ce odwala za niego robotę ( złą czy dobrą to oddzielna sprawa) ,a on sam niewiele ma do powiedzenia .
Fotograf
Fotograf 7.06.2017, 19:08
a propos foto - zaglądając głupocie w oczy można się zarazić.
mnb
mnb 7.06.2017, 22:17
no i niestety,wiele osób się zaraziło
mieszkaniec
mieszkaniec 6.06.2017, 16:28
Nikt normalny im nie da ani grosza za taką robotę więc dają sobie sami tylko dlaczego nasze (podatników) pieniądze .
zzz
zzz 10.06.2017, 08:34
Mało robią ? Kiedy Bielawa wyglądała tak pięknie. Mamy takie piękne miejsca , że nam inne miasta zazdroszczą. Jest gdzie wyjść , jest gdzie pobiegać, oczy cieszą piękne widoki. BRAWO BURMISTRZOWIE , ŻE STAWIACIE NA TURYSTYKĘ , bo szkoda zanieczyszczać go jakim przemysłem. Do pracy możemy jeździć do Dzierżoniowa. Jeszcze raz bardzo dziękujemy !!!!!!!!!
J
J 10.06.2017, 09:50
Dziękuj za siebie,bo ja się do tego nie przyłączam
Fan Runa
Fan Runa 6.06.2017, 16:24
Specjalna uznanie należy się tym dwóm mędrcom za malowanie znikających pasów na jezdni (takich nie zobaczy się w żadnym mieście).Zaoszczędzili tym samym na kolejną premię.
Bielawianin
Bielawianin 6.06.2017, 08:54
Taki człowiek to tylko pilnuje ciepłych posad,skacze po stołkach od lat za nasze podatników pieniądze.Ciekawy jestem jak by się odnalazł na rynku jako przedsiębiorca
Ej
Ej 6.06.2017, 09:40
On by się nie odnalazł
g7,
g7, 5.06.2017, 23:23
A za ile pracują nowo przyjęci w Urzędzie? 1 500? na rękę/
Obserwator
Obserwator 5.06.2017, 23:18
Przepraszam z góry jeżeli obrażę szanownych panów ze zdjęcia...ale spojrzenia to delikatnie mówiąc jakieś takie mało inteligentne macie...
Ddfffffjfevffv
Ddfffffjfevffv 5.06.2017, 21:44
Jest kara od RIO to i premia na jej spłatę
Bielawa
Bielawa 5.06.2017, 21:15
Te zasługi nie należą do ich obowiązków,za które pobierają wynagrodzenie?
Ja też umię się uśmiechać do zdjęć
Ja też umię się uśmiechać do zdjęć 5.06.2017, 20:59
Za co Greiner dostała premie? Za recytowanie wierszyków w miejskiej bibliotece i wręczanie dyplomów?
dgbn
dgbn 5.06.2017, 20:40
Nie chciałbym być niegrzeczny,ale chłopaki na tym zdjęciu wyglądają troszkę jak " ciepli". Czyżby wrócili z Holandii?
złote runo
złote runo 5.06.2017, 20:34
Duża sala kinowa jest nieczynna, bo zepsuł się projektor, a oni sobie premię dają... za koncepcje zagospodarowania jeziora? To jakieś żarty? Za budowę ronda? To wasz psi obowiązek służyć mieszkańcom! Może jeszcze za te lampy na środku chodnika na Westerplatte i Sobieskiego sobie premie wypłaćcie. Wstydu nie macie! Do zobaczenia na wyborach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kasa
kasa 5.06.2017, 22:13
no wlasnie ? wstydu za grosz nie maja
d
d 5.06.2017, 20:30
A ludziom na Wysokiej nie chcieli wody podłączyć.Kto to coś wybrał.Wstyd mi za was Bielawianie.
Kris
Kris 5.06.2017, 20:16
Premia im? Za co? Przeciez w tym miescie nic sie nie dzieje. Totalny marazm. Wstydu nie maja
dren
dren 5.06.2017, 20:32
Ja w takim razie nie będę już płacił podatków w tym mieście. Szkoda pieniędzy.
zbulwersowany
zbulwersowany 5.06.2017, 18:34
Dajcie jeszcze super premię komendantowi SM i będzie git. A i o jego żonie nie zapomnijcie za WYBITNE osiągnięcia w pozyskiwaniu środków unijnych. Żenada! Nie swoją kasę rozdawać to pierwsi, ale pozyskiwać z funduszy na rozwój miasta to ostatni!!!
rwg
rwg 5.06.2017, 20:35
Ja bym jeszcze dorzucił do listy : Kaczmarski Zygmunt,Popielarz Tadeusz,Wojciechowski Kamil.Czy kogoś pominąłem???,
Adam
Adam 5.06.2017, 17:08
Na lampe solarna nie bylo 4.000na premie jest wstyd pijanstwo pod domem bo ciemno i strach wyjsc . Ale premia na wakacje jest
rtb4bt4rb3rt4b
rtb4bt4rb3rt4b 5.06.2017, 14:38
Nie popieram tych bezsensownych premii, ale i tak jest to dużo mniej niż dostawała TV Sudecka podczas poprzednich kadencji.
znajomy
znajomy 5.06.2017, 14:53
Liczysz na to, ze kłamstwo powtarzane 1000 razy stanie się prawdą? Wiem ile dostawali więc nie pisz głupot.
rtb4bt4rb3rt4b
rtb4bt4rb3rt4b 5.06.2017, 23:56
No więc, ile?
Gaim
Gaim 5.06.2017, 13:58
Greinerowa ma domek do splacenia, kadencja sie kończy więc trzeba nadrabiać raty.

Pozostałe