Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

ZAPROŚ TEATR POD SWÓJ DACH

ZAPROŚ TEATR POD SWÓJ DACH
Zaproś Teatr Pod Swój Dach to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie K.O.T., którego głównym celem jest ułatwienie dostępu do kultury osobom, które z racji barier fizycznych, finansowych i psychicznych nie mają szansy na częste obcowanie z teatrem. Odpowiedzią na te problemy jest prezentacja spektakli bezpośrednio w placówkach, które opiekują się odbiorcami, stąd pomysł na bezpłatny, mobilny program artystyczny. Będziemy prezentować trzy różne spektakle o tematyce dla dorosłych i dzieci, ponadto program wzbogacimy o warsztaty teatralne. W rolach głównych wystąpią: Anna Skubik i Arkadiusz Cyran, muzykę na żywo podczas spektakli wykona Sylwester Różyczki. W pierwszej kolejności zapraszamy do Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie i Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spektakl Związek otwarty.

Związek otwarty to opowieść o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w romanse i bezceremonialnie informuje o tym żonę. Jest zwolennikiem związku otwartego. Swoją postawę uważa za nowoczesną. Żona nie może zrozumieć takiego zachowania. Pewnego dnia, za namową syna sama postanawia wcielić w życie ideę, do, której mąż próbuje ją przekonać.

Poruszane w sztuce tematy, prowokują do poważnych dyskusji dotyczących teatru, wpływu sztuki na życie codzienne oraz wyrażanie osobistej opinii odbiorców na temat współczesnych relacji partnerskich, dlatego też ważną rolę w projekcie spełnia moderator. Rolą moderatora (Hubert Michalak) jest prowadzenie rozmowy z publicznością a także wymiana uwag na temat spektaklu. Rozmowa, odbywa się w obecności aktorów i muzyka. Zapraszając do projektu specjalistę w dziedzinie teatru, stwarzamy odbiorcom projektu możliwość uczestniczenia w rozwojowej i pobudzającej rozmowie o sztuce, która na długo zapadnie im w pamięć i mamy nadzieję sprowokuje do dalszych kontaktów ze sztuką.
 

Harmonogram:

Związek otwarty / 25 maja godz. 16.00 / Uniwersytet III Wieku w Głogowie / ul. Generała Władysława Sikorskiego 1, Głogów
Prezentacja otwarta

Związek otwarty / 13 czerwca godz. 10.00 / Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie /
ul. Lotnicza 5, Bielawa
Prezentacja otwarta

Na pozostałe wydarzenia zapraszamy we wrześniu!

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe