Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

ZAPROŚ TEATR POD SWÓJ DACH

  • 5.06.2017, 09:54
ZAPROŚ TEATR POD SWÓJ DACH
Zaproś Teatr Pod Swój Dach to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie K.O.T., którego głównym celem jest ułatwienie dostępu do kultury osobom, które z racji barier fizycznych, finansowych i psychicznych nie mają szansy na częste obcowanie z teatrem. Odpowiedzią na te problemy jest prezentacja spektakli bezpośrednio w placówkach, które opiekują się odbiorcami, stąd pomysł na bezpłatny, mobilny program artystyczny. Będziemy prezentować trzy różne spektakle o tematyce dla dorosłych i dzieci, ponadto program wzbogacimy o warsztaty teatralne. W rolach głównych wystąpią: Anna Skubik i Arkadiusz Cyran, muzykę na żywo podczas spektakli wykona Sylwester Różyczki. W pierwszej kolejności zapraszamy do Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie i Głogowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spektakl Związek otwarty.

Związek otwarty to opowieść o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w romanse i bezceremonialnie informuje o tym żonę. Jest zwolennikiem związku otwartego. Swoją postawę uważa za nowoczesną. Żona nie może zrozumieć takiego zachowania. Pewnego dnia, za namową syna sama postanawia wcielić w życie ideę, do, której mąż próbuje ją przekonać.

Poruszane w sztuce tematy, prowokują do poważnych dyskusji dotyczących teatru, wpływu sztuki na życie codzienne oraz wyrażanie osobistej opinii odbiorców na temat współczesnych relacji partnerskich, dlatego też ważną rolę w projekcie spełnia moderator. Rolą moderatora (Hubert Michalak) jest prowadzenie rozmowy z publicznością a także wymiana uwag na temat spektaklu. Rozmowa, odbywa się w obecności aktorów i muzyka. Zapraszając do projektu specjalistę w dziedzinie teatru, stwarzamy odbiorcom projektu możliwość uczestniczenia w rozwojowej i pobudzającej rozmowie o sztuce, która na długo zapadnie im w pamięć i mamy nadzieję sprowokuje do dalszych kontaktów ze sztuką.
 

Harmonogram:

Związek otwarty / 25 maja godz. 16.00 / Uniwersytet III Wieku w Głogowie / ul. Generała Władysława Sikorskiego 1, Głogów
Prezentacja otwarta

Związek otwarty / 13 czerwca godz. 10.00 / Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie /
ul. Lotnicza 5, Bielawa
Prezentacja otwarta

Na pozostałe wydarzenia zapraszamy we wrześniu!

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe