REWELACYJNE WYNIKI ZAWODNIKÓW MKS 9 NA MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA

W dniach 2 - 3 czerwca 2017 we Wrocławiu, na pływalni im. Marka Petrusewicza odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego w pływaniu na 50m basenie. W zawodach udział wzięło 269 zawodników z 36 klubów. Nasz Klub reprezentowało 13 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria senior (1998 i starsi):

Paweł Juraszek wywalczył dwa złote medale na dystansach 50m (22.23) i 100m (51,25) stylem dowolnym. W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty w kategorii senior zajął pierwsze miejsce (1598 pkt)

Kacper Dereń wywalczył dwa złote medale na dystansie 100m (55,36) oraz 200m (2:05,12) stylem motylkowym a na dystansie 400m stylem dowolnym zdobył brązowy medal z czasem (4:02,34). W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty w kategorii senior zajął trzecie miejsce (1476 pkt).

Kategoria junior (2000-2001):

Karolina Jurczyk zdobyła dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (30,21) i srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (27,58). W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty w kategorii junior zajęła pierwsze miejsce (1413 pkt).

Filip Michalkiewicz zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym (26,01) a na dystansie 50m (25,06) i 100m (54,86) stylem dowolnym uplasował się na czwartych miejscach.

Daniel Wiewiórka zdobył dwa srebrne medale, na dystansie 50m (27.93) i 100m (1:01,42) stylem grzbietowym, a na dystansie 50m stylem dowolnym (25,35) uplasował się na 8. miejscu.

Kacper Krasiński wywalczył srebrny i brązowy medal na dystansie 50m (30,56) i 100m (1:09,11) stylem klasycznym, a na dystansie 50m stylem dowolnym (25,42) uplasował się na 10. miejscu.

Jakub Bielski na dystansach 50m stylem dowolnym (25,07) i 50m stylem motylkowym (27,21) zajął piąte miejsca, a na dystansach 100m stylem motylkowym (59,98) oraz 100m stylem dowolnym (55,52) zajął kolejno 7. i 8. miejsce.

Łukasz Bykowski, Kacper Tuchewicz i Krystian Dobrzański swoimi wynikami uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

Krystian Bełtowski, Jakub Michalkiewicz i Dominik Pietrewicz poprawili swoje rekordy życiowe.

Sztafeta męska zdobyła dwa medale: złoty na dystansie 4x100m stylem zmiennym (4:05,76) w składzie Daniel Wiewiórka, Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz i Jakub Bielski oraz srebrny na dystansie 4x100m stylem dowolnym (3:41,94) w składzie Kacper Krasiński, Filip Michalkiewicz, Łukasz Bykowski i Jakub Bielski.

Uczestnictwo zawodników Klubu w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu zostało współfinansowane ze środków Federacji Sportu we Wrocławiu.