Środa, 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

FESTIWAL PODRÓŻNI STARTUJE 2 CZERWCA

  • 30.05.2017, 13:27 (aktualizacja 30.05.2017 14:06)
FESTIWAL PODRÓŻNI STARTUJE 2 CZERWCA
PodRóżni to festiwal od podróżników dla podróżników. Impreza skierowana dla wszystkich, którzy zwiedzają świat lub też marzą o tym, żeby to robić. Już w piątek 2 czerwca w Ząbkowicach Śląskich wystartuje trzecia edycja tego wydarzenia.

 

HARMONOGRAM

PRELEKCJE

WARSZTATY

 

 

Chcieliśmy stworzyć festiwal wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, wykraczający poza ramy bezdusznych sal konferencyjnych. Festiwal od podróżników dla podróżników. I udało się! W tym roku już po raz trzeci polska przyroda stanie się tłem dla niezapomnianych przygód, fantastycznych opowieści i świetnej zabawy. Powrócą koncerty, rozśpiewane ogniska i namiotowe osiedla. Po raz kolejny będziecie chłonąć wiedzę podczas warsztatów i pokazów. Poznacie wspaniałych ludzi i zabierzecie ich na randkę do podróżniczego kina. Skosztujecie regionalnych przysmaków i zwiedzicie przepiękny Dolny Śląsk. A przede wszystkim znów wysłuchacie historii z całego świata. Historii, które was zainspirują. Zabiorą was w podróż, udowodnią, że bariery nie istnieją. Pokażą wam, że warto zrobić ten jeden krok dalej.

Widzimy się już 2 czerwca na ruinach zamku w Ząbkowicach Śląskich!

GDZIE?

Zamek w Ząbkowicach Śląskich będzie tegorocznym gospodarzem Festiwalu PodRóżni. To wyjątkowe miejsce pełne uroku i historii. Po raz kolejny przetrwa oblężenie, tym razem podróżnicze i mamy nadzieję, że szturm przypłacicie zadowoleniem oraz satysfakcją.

Poprzednie dwie edycje Festiwalu PodRóżni odbywały się na Twierdzy Srebrna Góra. Wielu z Was podkreślało, w jakich wspaniałych okolicznościach odbywa się nasza impreza. Największa twierdza górska w Europie zachwyca swą architekturą, klimatem oraz położeniem, lecz postanowiliśmy pójść dalej- wszak jesteśmy festiwalem „o krok dalej”! Decydując się na organizację Festiwalu PodRóżni, już na samym początku zakładaliśmy, że ma się on rozwijać, musi się zmieniać, a każda edycja będzie jeszcze lepsza. Dlatego właśnie przenosimy PodRóżnych do Zamku w Ząbkowicach Śląskich.

Budowla jest właściwie ruiną, co nadaje jej unikalnego charakteru. Każdego roku jest sukcesywnie remontowana i zabezpieczana, dlatego event naszych rozmiarów może się tam bezpiecznie odbyć. Dzięki temu prelekcje dalej będą odbywać się w kazamatach, które wszystkich przyprawiały o dreszcze (nie tylko z chłodu). Zyskamy więcej miejsca i pomieszczeń, w których odbędą się alternatywne atrakcje. Już nie będziecie rozsiani po kilku polach namiotowych, zostanie ono skupione w jednym miejscu i wszędzie będzie blisko, a Wam zapewni to lepszą integrację. My zaś zapewniamy spokój osobom, które go potrzebują- np. rodzinom z dziećmi. Zamek znajduje się blisko centrum urokliwego miasteczka pełnego zabytków takich jak Krzywa Wieża. Ząbkowice od założenia do 1945 nazywały się Frankenstein i były inspiracją dla słynnego horroru. Jeśli zaś nasze pole namiotowe i propozycja gastronomiczna nie będzie Wam odpowiadać (niemożliwe!), to w pełni zaopatrzone miasto jest na wyciągnięcie ręki. Dojazd do Ząbkowic jest prosty i szybki- prowadzi przez nie droga krajowa nr 8 i co chwilę kursują do nichbusy z Wrocławia. Pamiętacie prelekcję o regionie z zeszłego roku? Możemy tym razem odbyć ją w praktyce, organizując busa, który zabierze Was do Kopalni Złota w Złotym Stoku, Opactwa Cysterskiego w Henrykowie, Barda, Pałacu Marianny Orańskiej, albo z sentymentu na twierdzę w Srebrnej Górze.

Na pewno możecie spodziewać się także nowej dawki warsztatów, koncertów, zabaw i konkursów. O wszystkim będziemy Was na bieżąco informować na naszym fanpage’u oraz stronie internetowej. Jesteśmy przekonani, że tak samo jak my zauroczycie się ząbkowickim zamkiem i spotkamy się na początku czerwca w jego murach w ramach Festiwalu PodRóżni 2017.

Dowiedz się więcej o historii Zamku tutaj.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe