Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wydajny laptop od Apple

Wydajny laptop od Apple
Urządzenia amerykańskiego giganta cenione są przez ludzi na całym świecie. Poza oryginalnym designem, charakteryzują się również niezwykłą stabilnością działania, nieosiągalną dla wielu producentów. Wszystko to sprawia, że bardzo często wybierane są one przez różnego maści specjalistów.

Doskonałym na to przykładem jest ogromna popularność laptopa Apple MacBook Pro. Posiadacze tego 15-calowego urządzenia wskazują na fakt, iż z łatwością radzi sobie z wszelkimi programami specjalistycznymi, wymagającymi sporej mocy obliczeniowej. Wszystko to stało się możliwe oczywiście dzięki wykorzystaniu odpowiednich podzespołów.

Moc jest w nim silna

Oczywiście należy podkreślić fakt, że omawiany laptop na rynku występuje w kilku konfiguracjach, które różnią się ceną i wydajnością. W zdecydowanie najmocniejszej wersji skorzystać możemy przede wszystkim z niezwykle mocnego procesora firmy Intel. Model i7-6820HQ, bo o nim w tej chwili mowa, wyposażony został w cztery fizyczne rdzenie, obsługujące do ośmiu wątków. Jego taktowanie bazowe wynosi natomiast 2700 MHz. W trybie turbo może zostać ono jednak zwiększone do poziomu 3600 MHz. Wszystko to przekłada się na więcej niż przyzwoitą wydajność – zarówno podczas pracy jednowątkowej, jak i wielowątkowej.

Czy wszystkie wersje laptopa Apple MacBook Pro wyróżniają się tak dużą mocą obliczeniową? Nie, jego tańsze wersje korzystają z nieco słabszych procesorów (m.in. i7-6700HQ oraz i7-4870HQ), jednak różnice wydajnościowe naprawdę nie są duże.

Ogromną zaletą urządzenia jest jego karta graficzna, czyli AMD Radeon R9 M370X. Wyposażona została ona w 2 GB pamięci GDDR5 i charakteryzuje się bardzo przyzwoitymi osiągami, które okażą się w zupełności wystarczające w ramach obsługi nawet najbardziej zaawansowanych programów specjalistycznych

Uzupełnieniem specyfikacji laptopa jest pamięć RAM DDR3 oraz szybki dysk twardy SSD, którego maksymalna pojemność wynieść może 1 TB. Oczywiście nie możemy zapomnieć o 15-calowej matrycy, działającej w rozdzielczości 2880x1800. Przygotowana została ona w technologii IPS, dlatego zapewnia odpowiednią jakość generowanego obrazu. Dzięki temu bez problemu z Apple MacBook Pro mogą korzystać również graficy. Warto podkreśli również fakt, że akumulator laptopa umożliwia korzystanie z niego przez około 10 godzin bez konieczności ładowania.

Touch Bar

Najnowsze modele omawianego laptopa posiadają coś jeszcze, czego nie znajdziemy u innych. Mowa o Touch Barze, czyli szklanym, elektronicznym pasku, który umiejscowiony został bezpośrednio nad klawiaturą. Obsługuje on technologię Multi-Touch, zapewniając szybki dostęp do wielu narzędzi systemowych. Może posłużyć również jako panel sterowania do wielu programów. Za jego pomocą przewiniemy film, pogłośnimy muzykę, dokonamy edycji zdjęć czy też dostosujemy jasność ekranu.

Biorąc pod uwagę wydajność laptopa, a także jego dodatki, śmiało można powiedzieć, że Apple MacBook Pro sprawdzi się w niemal każdym środowisku specjalistycznym. Korzystać mogą z niego grafiki, inżynierowie, projektanci i wiele innych osób, którzy od swojego urządzenia oczekują czegoś więcej.

 

Artykuł sponsorowany

Admin Admin
Podziel się:
 

Pozostałe