Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

PROMOCJA ROCZNIKA DZIERŻONIOWSKIEGO 2016

PROMOCJA ROCZNIKA DZIERŻONIOWSKIEGO 2016
Każdy fotografia wzięta do muzeum, każda kronika, która do niej trafia, służą wielkiej sprawie - gromadzeniu wiedzy o nas i naszych przodkach.

17 maja 2017 roku, w pięknych wnętrzach Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa odbyła się promocja Rocznika Dzierżoniowskiego 2016 redagowanego przez Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa i Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. W tym roku opublikowany został już 26.tom tego niezwykłego periodyku. Na początku uroczystości wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Dzierżoniowie z niezwykle wzruszającym programem, a piosenka o Dzierżoniowie zrobiła prawdziwą furorę. Licznie przybyli goście - autorzy artykułów, członkowie Rady Programowej, osoby zaprezentowane w Roczniku, członkowie rodzin tych, o których napisano wspomnienia, przedstawiciele władz miasta i powiatu, członkowie Zarządu TMD, pracownicy muzeum, reprezentanci zaprzyjaźnionych towarzystw i organizacji oraz stali czytelnicy Rocznika - zostali serdecznie powitani przez dyrektora Muzeum Miejskiego Henryka Smolnego, który zaprezentował także zebranym skład zespołu redakcyjnego. Wraz z pięknymi różami panie: Barbara Ciborska, Wanda Ostrowska, Janina Weretka-Piechowiak i Maria Zapotoczna otrzymały pachnące jeszcze świeżą farbą egzemplarze nowo wydanej publikacji. Prezentacja zawartości pisma miała w tym roku nową formułę, dzięki czemu była niewątpliwie atrakcyjniejsza. Członkinie zespołu redakcyjnego, wykorzystując zgromadzony materiał fotograficzny, obszernie przedstawiły treść Rocznika, zachęcając też do lektury. Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w jego powstanie zostały wręczone egzemplarze autorskie. 
Na zakończenie uroczystości goście spotkali się w urokliwej sali muzeum, aby przy słodkim poczęstunku porozmawiać jeszcze o ciekawych sprawach, podzielić się „na świeżo” wrażeniami i opiniami. Organizatorzy uroczystości - Muzeum Miejskie Dzierżoniowa i Zarząd Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa - dziękują serdecznie wszystkim, którzy zechcieli poświęcić czas i uświetnić swoją obecnością jedną z ważniejszych majowych imprez kulturalnych Dzierżoniowa. 
Dzieciom, Dyrekcji i Nauczycielom Przedszkola nr 2 w Dzierżoniowie dziękujemy za umożliwienie wszystkim dorosłym powrotu do krainy dzieciństwa.                                   Tekst: Barbara Ciborska

 

Krzysztof Bachiński
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe