Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

FATALNE WARUNKI I BIERNOŚĆ STRAŻY MIEJSKIEJ W BIELAWIE

FATALNE WARUNKI I BIERNOŚĆ STRAŻY MIEJSKIEJ W BIELAWIE
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję przy ul. Wiejskiej w Bielawie w sprawie dwóch suk pozostających bez opieki oraz bytujących w warunkach skrajnego zaniedbania i niechlujstwa, utrzymywanych bez dostępu do pokarmu oraz wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku.

Na miejscu stwierdzono, że zwierzęta od kilku dni pozostają same, ze względu na poważne  problemy alkoholowe ich właściciela. W miejscu przebywania psów panowały fatalne warunki, w mieszkaniu unosił się ogromny fetor odchodów i moczu. Zwierzęta były znacznie odwodnione oraz szczupłe.

 

Gdyby nie szybka reakcja sąsiadów moglibyśmy nie zdążyć z pomocą!

W toku prowadzonych czynności ujawniono, iż na miejscu kilkukrotnie była Straż Miejska z Bielawy, która nie podjęła żadnych czynności w celu zabezpieczenia zwierząt przed osobą niezdolną do zapewnienia jakiejkolwiek opieki psom. Z informacji uzyskanych od sąsiadów wynika, iż w niedługim okresie w mieszkaniu było 10 psów, jednakże miały one zostać zabite przez właściciela.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt pod nieobecność właściciela odebrał dwa psy w trybie administracyjnym, po czym zwrócił się do bielawskiej Straży Miejskiej z żądaniem wydania zlecenia do przekazania zwierząt do Schronisko AZYL w Dzierżoniowie. Inspektorzy stwierdzili, że system szybkiego reagowania w sprawie maltretowanych zwierząt w Bielawie nie działa! Na właściwą reakcję Straży Miejskiej i otrzymanie stosownych dokumentów oczekiwaliśmy około 2 godziny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wykazali się kompletnym brakiem zainteresowania zwierzętami, które wymagały natychmiastowej pomocy! Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w związku z brakiem wypracowanego systemu opieki nad zwierzętami w gminie oraz kompletną nieznajomością przepisów ustawy o ochronie zwierząt polecił interweniującym inspektorom przywiązanie zwierząt do drzewa i pozostawienie ich.

Po długim czasie oczekiwania zwierzęta zostały zabezpieczone. Właścicielowi za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz 10-cio letni zakaz posiadania zwierząt. W sprawie nieprawidłowego funkcjonowania Straży Miejskiej w Bielawie zostanie złożona również obszerna skarga do Burmistrza Bielawy. 

 

Już niebawem wrócimy do tematu w obszernym materiale telewizyjnym.

Źródło: https://www.facebook.com/pg/dolnoslaski.ioz/photos/?tab=album&album_id=1833456623642117

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala ma psa
Ala ma psa 19.05.2017, 00:18
Kradzież psów to pikuś w porównaniu z tym co zrobili w dalszym biegu wydarzeń ci społecznicy. Doniesienia do prokuratury posypią się nie tylko z Bielawy. Poszkodowani mogą żądać wysokich odszkodowań. Bardzo wysokich. Macie szczęście że nie zgarnęliście mojego psa kiedy poszedł nie pilnowany na suki. I zastrzegam!!!! niech tylko ktoś mi ukradnie psa na podstawie domysłów uzna że jest bezpański. Ja zapłacę za brak nadzoru ale wy zapłacicie więcej. DUŻO WIĘCEJ!!!
semyśle
semyśle 15.05.2017, 10:14
Zastanawia mnie w jaki sposób zostały te psy odebrane właścicielowi. Fotografie, jak rozumiem, wykonane są w mieszkaniu właściciela i z pewnością za jego zgodą, bo przecież inaczej nie powinny być rozpowszechniane. Założyć trzeba że psy oddał dobrowolnie bo w innym wypadku na miejscu powinna być Policja. A skoro oddał dobrowolnie psy stowarzyszeniu to co ma z tym wspólnego straż miejska. Coś mi tu śmierdzi jakąś nagonką na Straż Miejską
Tanczacy z wilkami
Tanczacy z wilkami 17.05.2017, 12:22
Prokuratura powina ustlic nie tylko zasadnosc zabrania psow, ale i umieszczonych zdjec lokalu bez wiedzy wlasciciela. No chyba ze to stowarzyszenie posiada podpisany papier przez wlasciciela.
jl;,'.
jl;,'. 17.05.2017, 23:11
Należałoby poczytać Konstytucję, czy aby nie zostały przekroczone prawa wobec właściciela psa. I co może takie stowarzyszenie. Policja nie może wejść do mieszkania, a oni. Proszę..... Czy to jest zgodne z prawem?
U obu
U obu 15.05.2017, 20:03
Wont.komuchu Ania.wy...aj do Dzierżoniowa.Niech tam się męczą
hihihi
hihihi 15.05.2017, 23:17
Chory psychicznie???
sevyag
sevyag 14.05.2017, 15:54
Ten Inspektorat to jakieś stowarzyszenie? o dźwięcznej nazwie. Szukam ich po rządowych stronach i nic. Tylko "f" i KRS. Zarząd w Jeleniej Górze. Jak się dowiedzieliście o tych psach. Osobiście, przed podjęciem tej interwencji. W innym mieście, spytałby się straży miejskiej o przeprowadzonych interwencjach i wtedy podjąłbym decyzję o zabraniu psów, razem ze strażą miejską. Nie wiem tylko jednego czy stowarzyszenie może wejść do mieszkania (czytałem Wrocławską) podczas nieobecności właściciela i podjąć decyzję o zabraniu psa. Czytałem troszkę ustawę i o zabraniu psa decyduje pisemna decyzja burmistrza. Mieliście taką decyzję? A może się mylę. czy ktoś mnie może uświadomić jak to jest z zabraniem np. mojego psa który podczas mojej nieuwagi wyskoczył i pobiegł do suczki? Ps: Zawsze wraca :>
Bleeeee
Bleeeee 14.05.2017, 12:44
To co przedstawiacie tylko szkaluje nasze miasto a rzeczywistość jest zupełnie inna. Niech sudecka zrobi wywiad z prezesem schroniska dla zwierząt i wtedy ludzie dowiedzą się jak w Bielawie dba się o zwierzęta. Za taką antyreklamę naszego miasta ktoś powinien ponieść konsekwencję... oby przy najbliższych wyborach takim pieniaczom ludzie pokazali czerwoną kartkę. Dosyć mam tych naciąganych "afer"
aw4sdn
aw4sdn 14.05.2017, 15:58
Czerwoną kartkę to ja bym pokazał temu stowarzyszeniu. Tak jakby w Dzierżoniowie nie było takiego samego stowarzyszenia. Te stowarzyszenie pochodzi z Jeleniej Góry.
gw
gw 14.05.2017, 15:50
Masz rację za taką antyreklamę zastępca komendanta powinien ponieść konsekwencję. Tego nie nagłośnili bielawianie, tylko inspektorat ochrony zwierząt. A ja mam nadzieję, że mieszkańcy pokażą obecnej władzy czerwoną kartkę za te twoin zdaniem naciągane afery!
Stop pieniaczom
Stop pieniaczom 14.05.2017, 22:56
Do ciebie jak do ściany można gadać i tak nie dociera bo na siłe szukasz afery, dlatego KONIEC z marzeniami o rządzeniu
oburzony
oburzony 12.05.2017, 22:03
Do prokuratury to zgłosić! Niech się Straż Wiejska tłumaczy, niech się cała Polska dowie jak się u nas zwierzęta traktuje!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 12.05.2017, 09:18
Zastanawiam się jeśli był tam taki brud i psy leżały w tym brudzie dlaczego nie mają brudnej sierści , czy do zdjęć zostały umyte?
do mieszkanca
do mieszkanca 12.05.2017, 10:26
Wez lepiej zobacz jaki ten rudy pies na zdjeciu jest wychudzony. Pozniej pomysl zanim cos napiszesz specjalisto weterynarii, naprawde oszczedzisz nam wszystkim czytania tych wypocin
Lolek
Lolek 12.05.2017, 00:14
Nie wierzę aby ten Pan tak powiedział, a wiesz dlaczego? ponieważ powinieneś go uprzedzić że robisz nagranie z rozmowy (chętnie bym posłuchał na nagraniu obie strony) poza tym pogodzę was wszystkich. Psy powinien zbadać lekarz weterynarii i ocenić w jakiej są kondycji.i na tej podstawie osądzić winnych -albo będzie to kradzież albo znęcanie. W obu przypadkach przestępstwo.
lolus
lolus 12.05.2017, 10:29
No wlasnei to dlaczego Straz Miejska bedac tam wczesniej kilkukrotnie nie wezwala lekarza weterynarii, zeby zbadal te psy???
rudy
rudy 12.05.2017, 12:31
A skąd wiesz że nie wzywała? to są twoje domysły czy stwierdzenia faktów. Tu byłbym ostrożny aby wypowiadać takie słowa.
mam także psy
mam także psy 11.05.2017, 20:36
Psy na zdjęciach nie są pobite ani nie wyglądają na zagłodzone to chyba raczej umieszczanie psów w schronisku w klatkach z innymi psami nie będzie dla nich przyjemne i narazi ich na ogromny stres. Czasami lepiej biedniej ale na wolności niż w więzieniu jakim jest klatka w schronisku. Jeśli ci inspektorzy tak kochają zwierzęta to dlaczego tak postępują?
a
a 11.05.2017, 23:03
Nie sa wychudzone poniewaz gdy byly wypuszczane stolowaly sie na smietnikach na Wiejskiej I w okolicach placu koscielnego.Sama zostawialam im jedzenie obok smietnikow.
lol
lol 12.05.2017, 00:17
Jak pozostawiasz jedzenie obok śmietnika to każde zwierze je zje nawet kot, a jeśli kot nie zje i psa nie uświadczysz to karmisz SZCZURY!!!! Poza tym twój przedmówca nie widzi śladów bicia i znęcania. Więc???
Nie wierzę w ten cyrk
Nie wierzę w ten cyrk 11.05.2017, 17:58
A niby dlaczego miałby zabijać swoje psy??? niech nawiedzeni inspektorzy społeczni na siłę nie uszczęśliwiają psów zamykając je w schronisku
a
a 11.05.2017, 23:05
Te suki w zeszlym roku obie mialy szczeniaki.
czarna to matka, rud
a corka.
Lubię psy
Lubię psy 11.05.2017, 17:38
Te pieski wcale nie wyglądają na zabiedzone
SM do likwidacji
SM do likwidacji 11.05.2017, 15:54
Pamiętam jak na spotkaniu w mieszkańcami w Sowie zastępca komendanta p. Marchewka chwalił się swoim niesamowitym doświadczeniem zdobytym w policji. No to widać, że na nic się ono zdało. Teksty typu, że Pieszyce to pipidówa, że psy można przywiązać do drzewa mówią same za siebie... Przypomnę tylko, że na pytanie dlaczego byli policjanci zajmują młodym bielawianom miejsca pracy w SM padła odpowiedź, że przede wszystkim liczy się doświadczenie. No to masz babo placek!!!
hrvatska
hrvatska 11.05.2017, 21:33
Dokładnie tak było. I jeszcze sądem straszył inicjatorów uchwały obywatelskiej o likwidacji SM. Poczuł się urażony, bo we wniosku było napisane coś o nieudolności strażników. A on przecież takie studia skończył i nie życzy sobie takich uwag... Jakby to koncert życzeń był! Ciekawe, czy burmistrz wyciągnie konsekwencje, czy może dalej będzie szedł w zaparte???
lalka
lalka 12.05.2017, 00:22
Przed wydaniem osądów posłuchał bym obie strony i przesłuchał całe nagranie. To bardzo istotne w tym wszystkim jak zachowywała się jedna i druga strona. Nagranie może być istotnym dowodem w sprawie, a niszczenie dowodów to przestępstwo. Tak więc proponuje nie osuwać tego nagrania dla swojego dobra
hrvatska
hrvatska 12.05.2017, 07:08
Nie ma powodów, żeby nie wierzyć Inspektoratowi Ochrony Zwierząt. Na pewno są bardziej wiarygodni od Ciebie!
fydrsa
fydrsa 12.05.2017, 12:38
Cóż to jest wiarygodność? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie ma powodu aby nie wierzyć Straży Miejskiej. Dlatego nagranie ujawni prawdę jak było podczas wizyty. Czy zostały zachowane obustronne procedury w sprawie odebrania psów. - A właśnie kto ma prawo odebrać psy właścicielowi i jakie są procedury. Mogę się o to spytać? Nie chce mi się czytać ustawy ;-)
sylwia
sylwia 11.05.2017, 15:26
Policja więcej w takich sprawach pomaga niż bielawska straż często zgłaszam znalezione zwierzęta i jeszcze nigdy straż nie pomogła radzą mi sobie wziąść do domu lub puścić to sam sobie pies trafi do domu. Personel nie miły nie godny zaufania ganiaja tylko gimnazjalistów z papierosami. Policja choć nie powinna parę razy mi pomogła ze zwierzętami. Na straż przestałam juz dzwonić bo tylko bluzgam podczas idiotycznej rozmowy z nimi. Do likwidacji po co nam do utrzymywania straż która wkurza i nic nie robi.
slakio
slakio 12.05.2017, 12:45
Dziwne. To dlaczego nie pojechali od razu na Policję? - SYLWIO ;-)
slakio
slakio 17.05.2017, 23:14
czerwona łapka w ilości 5 wskazuje że wpis jest niewygodny. Przepraszam za taki wpis. W ogóle przepraszam że was uraziłem.
dramat
dramat 11.05.2017, 14:27
To nie pierwsza taka sytuacja!!!
........
........ 11.05.2017, 19:57
To prawda ....mi powiedział pan z SM ze jak nie moge zatrzymac na stałe u siebie psa bezpańskiego którego wzielam z mrozu do domu to zebym go WYGONIŁA ..
q2dw
q2dw 12.05.2017, 00:24
a skąd wiesz że ten pies jest bezpański? powiedział ci?
Grubo
Grubo 11.05.2017, 13:28
Jaki pan taki kram

Pozostałe