WIELKA VIKTORIA ZDOBYWA PUCHAR

Na taki mecz nie trzeba było nikogo motywować. I to było widać już od pierwszych minut, zdecydowanie, bez strachu, ruszyliśmy na Górnika. Niestety liczne strzały z dystansu nie przyniosły bramki, a i dośrodkowania najczęściej trafiały do obrońców gospodarzy. Z czasem wałbrzyszanie przejęli inicjatywę, ale tylko w posiadaniu piłki, ponieważ nie potrafili sobie wykreować sytuacji. Dopiero pod koniec pierwszej części pojedynku, napastnik Górnika miał dobrą okazję, ale Kowalski nie dał się pokonać. Do przerwy 0:0.

W przerwie gospodarze dokonali dwóch zmian, które przyniosły ożywienie w ofensywie wałbrzyszan. U nas na boisku zameldował się Karol Bohajczuk. W 55 minucie powinno być 1:0 dla Górnika. Napastnik III- ligowca stanął oko w oko z naszym bramkarzem. Na szczęście jego uderzenie trafiło w słupek i futbolówka wpadła prosto w ręce Kowalskiego. Niedługo później piłka zatrzepotała w siatce, ale Górnika. Płaskie podanie od Cegiełki, na gola zamienił Aldeir. Chwilę później było już 2:0, kolejna asysta Cegły i Karol Bohajczuk w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Gospodarze ruszyli do zdecydowanego szturmu. Ale gra obronna całego zespołu była na naprawdę wysokim poziomie i Górnik bił głową w mur. Do niezrozumiałej sytuacji doszło w polu karnym wałbrzyszan, gdzie ewidentnie faulowany był Cegiełka. Sędzia nawet nie zareagował. W doliczonym czasie gry, arbiter podyktował "jedenastkę", ale dla gospodarzy. Kowal wybronił karnego, jednak wobec dobitki był już bezradny. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i niespodzianka stała się faktem.

Zwycięstwo w pełni zasłużone, zostawiliśmy bardzo dużo zdrowia, aby na końcu nasz kapitan Marek Podleśny mógł podnieść trofeum. Nasza droga w tej edycji Pucharu Polski się nie kończy. Następny szczebel to półfinały dolnośląskie, gdzie zmierzą się ze sobą zwycięzcy poszczególnych okręgów. Przedstawicielem wrocławskiego jest Foto- Higiena Gać, jeleniogórskiego Olimpia Kowary, a legnickiego Zagłębie II Lubin. A OZPN Wałbrzych będzie reprezentować nasz zespół- VICTORIA TUSZYN!