Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

SUKCESY PŁYWAKÓW MKS 9 NA GRAND PRIX POLSKI

W dniach 29-30 kwietnia 2017 roku w Opolu odbyło się Grand Prix Polski w pływaniu, na 50m basenie. W zawodach udział wzięło prawie 645 zawodników z 95 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala: Paweł Juraszek i Karolina Jurczyk.

Paweł Juraszek (23 lata), w kategorii open, na swoim koronnym dystansie 50m stylem dowolnym ( 22,55) wywalczył pierwsze miejsce. W tym sezonie jest to najlepszy czas w Polsce.  W pozostałych konkurencjach, na dystansach 100m stylem dowolnym (51,24) i 50m stylem grzbietowym (27,33) zajął kolejno piąte i jedenaste miejsce. Na dystansie 200m stylem dowolnym (2:03,66) ustanowił nowy czas życiowy.

Karolina Jurczyk, w kategorii 16 lat, zajęła dwa drugie miejsca na dystansach 50m stylem dowolnym (27,11 - 10. w klasyfikacji open) i 50m stylem motylkowym (28,23 - 5. w klasyfikacji open), oraz trzecie miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym (59,91 - 11. w klasyfikacji open).

Zawody te kończą roczny cykl przygotowań zawodników do Głównych  Mistrzostw Seniorów i  Młodzieżowców, które w maju odbędą  się w Lublinie.

Udział zawodników klubu w zawodach Arena Grand Prix – Puchar Polski został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.