Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

HANDLOWAŁA LUDŹMI I PODRABIAŁA DOKUMENTY

HANDLOWAŁA LUDŹMI I PODRABIAŁA DOKUMENTY
Na podstawie materiału zebranego przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej, we Wrocławiu - Strachowicach prokuratura postawiła Agnieszce G. zarzuty dotyczące handlu ludźmi, gróźb karalnych i podrabiania dokumentów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach od 2014 roku, prowadzili postępowanie przygotowawcze wszczęte w sprawie ukrywania dokumentów paszportowych cudzoziemców. Na bazie zebranego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej materiału Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wszczęła śledztwo w sprawie handlu ludźmi w pracy przymusowej. Cudzoziemcy zatrudniani byli w firmach budowlanych na terenie miasta Wrocław w okresie od 2014 do 2016 roku w sposób niezgodny z polskimi przepisami prawa. Wykorzystywano ich krytyczną sytuację osobistą oraz nieznajomość języka polskiego. Odbierano im dokumenty paszportowe, celem pozbawienia ich możliwości swobodnego przemieszczania się po kraju i zmiany miejsca pobytu. Stosowano również tzw. mechanizm długów, na podstawie którego nie wypłacano poszkodowanym wynagrodzenia za wykonaną pracę. W toku prowadzonego postępowania zebrano materiał pozwalający na przedstawienie Agnieszce G., która zarządzała polityką kadrową firm budowlanych, w sumie 20 zarzutów. Jest podejrzana m.in. o handel ludźmi stosowanie gróźb karalnych i podrabianie dokumentów. W stosunku do podejrzanej Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 22.04.2017, 17:33
Artifex Agnieszka Grochowska,Aga Agnieszka Grochowska,Artifex Artur Wieczorek.Grochowska występowała jeszcze pod innymi firmami i zakładała firmy na słupy.Dobrze że wzięli się za oszustkę

Pozostałe