Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

POZYTYWNY POCZĄTEK MAJA W DZIERŻONIOWIE

POZYTYWNY POCZĄTEK MAJA W DZIERŻONIOWIE
Oj, będzie się działo, jak mawiają klasycy. Od 29 kwietnia do 3 maja. Codziennie. Intensywnie. Atrakcyjnie. Sportowo. Rekreacyjnie. Kulturalnie. Patriotycznie. Sprawdź, co Dzierżoniów oferuje na majówkę i wybierz coś dla siebie.

Kwiecień zakończymy w sportowych klimatach. W sobotę 29 kwietnia od 10.00 Fitness Club Piękni i Zdrowi zaprasza na Sportowy Piknik w Alei Bajkowych Gwiazd. W programie pokazy bokserskie w plenerze, maraton fitness (slavica dance, pump, trening interwałowy, zumba) i grillowanie.

Niedziela 30 kwietnia to czas pieszych i rowerzystów. Zapraszamy na TRAKT, czyli Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Do wyboru trzy trasy piesze i osiem rowerowych. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji i koncert zespołu Long & Junior. A dla miłośników przypiekania na ruszcie – Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Grillowaniu.

1 i 2 maja będziemy spoglądać w niebo i obserwować balony i III International Balloon Festiwal. Pierwszego dnia o 16.00 prezentacja drużyn i balonów na Stadionie Miejskim i wieczorne loty od godz. 17.00 (UWAGA – będą konkursy – szczegóły niebawem). A wieczorem coś dla fanów disco polo: koncert grupy After Party. Drugiego dnia od rana kontynuowane będą konkurencje balonowe o nagrodę Burmistrza Dzierżoniowa.

A w południe 2 maja zapraszamy na dzierżoniowski rynek po biało-czerwoną flagę. W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej flagi i flagietki rozdawać będzie burmistrz Dariusz Kucharski.

3 maja zapraszamy pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny. Święto Konstytucji 3 Maja rozpocznie o godz. 9.00 mszą w kościele pw. Maryi Matki Kościoła. O 10.00 przewidziane jest uformowanie pochodu i przemarsz na Skwer Solidarności, gdzie pod pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny odegrany zostanie hymn i złożone okolicznościowe wiązanki. Przemówienie wygłosi przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Piorun.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe