Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

MŁODY FESTIWAL PODRÓŻNICZY ROZWIJA SKRZYDŁA NA ZIEMI ZĄBKOWICKIEJ

  • 13.04.2017, 19:26
MŁODY FESTIWAL PODRÓŻNICZY ROZWIJA SKRZYDŁA NA ZIEMI ZĄBKOWICKIEJ
Kolejny festiwal podróżniczy, można by rzec. No właśnie...Ale czy na pewno taki kolejny?

KTO I CO?

PodRóżni – Festiwal o krok dalej. Tak nazywa się świeżynka na podróżniczej mapie polskich festiwali. Jak w tytule, tak i w życiu – organizatorzy zrobili kilka kroków dalej i w tym rozpędzie wyszli z sal prelekcyjnych, aul wykładowych i oficjalnego tonu na łono natury, pleneru i historii. Ideą i założeniem od pierwszych dni organizacji było stworzenie oddolnego wydarzenia, które będzie tworzone nie tylko przez wkładających ogrom serca i czasu organizatorów, ale i przez przybywających tam gości i uczestników.

 

 

KIEDY I GDZIE?

Gdy zrobi się cieplej, a większość roślin już zakwitnie, to znak, że zbliża się festiwal. 2-4 czerwca to oficjalna data. Organizatorzy zapraszają do klimatycznych podziemi zamku, zamkowych komnat, na zamkowy dziedziniec. W miejsce dawnych potyczek rycerskich oraz dworskich kolacji. W miejsce, gdzie zatrzymała się historia, a uczestnicy będą tworzyć ją na nowo w nieco innym wymiarze. Na ruinach zamku w Ząbkowicach Ślaskich. Na prelekcje zejdziemy do podziemi zaaranżowanych na sale prelekcyjne, a na dziedzińcu i w komnatach odbywać się będą warsztaty. Wieczorem natomiast wszyscy zaproszeni są na koncert z tańcem z ogniem przed murami zamku, Bałkańskie Disco i ogniskową posiaduchę z gitarami do białego rana.

PO CO?

Aby posłuchać prelekcji o niesamowitych podróżach, przemyśleniach, doświadczeniach. Aby na dowiedzieć się o bezpieczeństwie, zasmakować w medytacji, albo posłuchać o przygotowaniach do wyprawy. Aby wziąć udział w wydarzeniach, w których nie macie okazji uczestniczyć na co dzień, a przy tym poznać świetnych ludzi, podróżników, zapaleńców, którym po prostu się chce! Chce się działać i dzielić tym działaniem.

KTO I O CZYM?

Organizatorzy już po raz trzeci stają na głowie, aby zaskoczyć swoich gości tematami, jakie przedstawią na Festiwalu! A w gąszczu festiwali podróżniczych nie jest to takie łatwe! Chyba jednak się udało, bo tym razem mają dla Was naprawdę wybuchową mieszankę historii I charakterów!

 

Przejedziemy się konno przez Mongolię i Kirgistan, pospacerujemy po zamarzniętym Bajkale, jako pierwsi przedrzemy się przez lasy równikowe Konga. A jeśli tego Wam mało, to będzie jeszcze podróż chińskimi Rometami do Afryki, opowieść spod Chan Tengri, czy też historie o Oceani. Będą też zapaleni żeglarze, którzy przemierzają świat wraz z dziećmi, opowieść o wolontariacie w cieniu Himalajów, a jakby tego było mało - poznacie mnicha francuskiego pochodzenia, który swoją przygodę z przemianami zaczynał jako… model!

Za dużo siedzenia i patrzenia w ekran? Zapraszamy na warsztaty! W świetle ogniska zapalony rowerzysta i rodowity Ząbkowiczanin, który 2 tygodnie po Festiwalu wyrusza w rowerową podróż dookoła świata wraz ze swoim przyjacielem opowiedzą Wam, jak przygotować się do wyprawy rowerowej. Będą też poranne warsztaty z medytacji, gra terenowa, wycieczka rowerowa po regionie z przewodnikiem, warsztaty bezpieczeństwa prowadzone przez GOPR, czy też plenerowe warsztaty fotograficzne. Z praktycznych rzeczy dowiecie się, jak wydać książkę podróżniczą oraz jak zabrać się do planowania podróży koleją transsyberyjską. Dla najmłodszych też znajdziemy czas i zaprosimy ich na warsztaty podróżnicze dla maluchów.

JAK? RAZEM!

Oficjalne pogłoski mówią, że festiwal tworzy grupa kilkunastu osób ze Stowarzyszenia „Gildia Sztuki”. Oficjalne. Bo prawda jest taka, że tworzą go wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście. Przyjeżdżają i poświęcają swój czas, aby opowiedzieć o swoich niezwykłych podróżach, pomysłach, przemianach, a także wspierają festiwal, jak tylko mogą.

Dobry sposób na zarobek, można by powiedzieć? Może i tak, ale nie tym razem. Tutaj wszyscy przyjeżdżają po prostu, za darmo, za to z ogromną dawką pomysłów, chęci i dobrym słowem. W tym roku zaskoczyli organizatorów swoją kreatywnością i zaangażowaniem, proponując dodatkowe atrakcje, warsztaty, a nawet… przywiezienie prawdziwej jurty! Uczestnicy też mają swoje pięć minut – każdy z nich może wziąć udział w konkursie na prelekcje, fotograficznym, lub wystąpić na wolnej scenie prelekcyjnej.

Zachęceni? Mamy nadzieję, że tak! Zapraszamy 2-4 czerwca na ruiny zamku do Ząbkowic Śląskich!

Chcesz nam pomóc? Możesz to zrobić na:

https://polakpotrafi.pl/projekt/podrozni-festiwal-o-krok-dalej-2017

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalpodrozni/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCWVoSOkPGTXBjvBhT4_75LA

WWW: festiwalpodrozni.pl

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe