Środa, 12.12.2018, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

PRZEKROCZYŁ W TERENIE ZABUDOWANYM PRĘDKOŚĆ O 71 KM/H!

  • 5.04.2017, 12:49
PRZEKROCZYŁ W TERENIE ZABUDOWANYM PRĘDKOŚĆ O 71 KM/H!
Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 71 km/h. Do zatrzymania doszło w Wilkowie Wielkim. W związku z tym wykroczeniem kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, dostał grzywnę w formie mandatu oraz punkty karne. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

2 kwietnia br. o godzinie 17.20 w Wilkowie Wielkim, patrol dzierżoniowskiej drogówki zatrzymał hondę Jazz poruszającą się ze znaczną prędkością. Policyjny radar wskazał, że kierowca przekroczył dozwolona prędkość aż o 71 km/h. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 22-letni mieszkaniec Piławy Górnej. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierującego grzywnę w formie mandatu oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, mężczyzna musiał pożegnać się również z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna wpadka bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

KPP w Dzierżoniowie

Oficer Prasowy

podinsp. Mariusz Furgała

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe