Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W DZIERŻONIOWIE

ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W DZIERŻONIOWIE
We wtorek 28 marca na krytej pływalni w Dzierżoniowie odbyły się coroczne zawody dla uczniów szkół podstawowych.

 

W zawodach wystąpili uczniowie z roczników 2004-2009, reprezentujący 5 dzierżoniowskich szkół: Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołę Podstawową nr 6, Szkołę Podstawową nr 9, Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek. Rywalizacja przebiegała na dystansie 25 m (kl. I-III) lub 50 m (kl. IV-VI) w dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym.

Zawodnicy, oprócz indywidualnych osiągnięć zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej szkół. W każdej konkurencji za miejsca 1-6 przyznawano odpowiednią ilość punktów. Zarówno wśród klas I-III, jak i klas IV-VI zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9.
Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, a finansowana ona była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Poniżej znajdują się nazwiska medalistów.

Klasy I-III

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2009

  1. Maja Matlak (SP 9)
  2. Julia Żebrowska (SP 5)
  3. Helena Blacharz (SP 9)

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2009

  1. Chrystian Wawrzynowicz (SP 9)
  2. Tomasz Górecki (SP 9)
  3. Dawid Miętkiewicz (SP 9)

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2008

  1. Natalia Szkarłat (SP 5)
  2. Magdalena Lisiak (SP 5)
  3. Milena Bajsarowicz (SP Sióstr Salezjanek)

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2008

  1. Aleksander Rojek (SP 5)
  2. Kacper Tuczapski (SP9)
  3. Paweł Raś (SP9)

 

25 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2007

  1. Maria Gutkowska (SP 6)
  2. Nikola Walawska (SP 9)
  3. Maria Drążczyk (SP 9)

25 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2007

  1. Grzegorz Lipski (SP Sióstr Salezjanek)
  2. Oliwier Zagajewski (SP 9)
  3. Bronek Jednoróg (SP 9)

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2009

  1. Kalina Nowak (SP 5)
  2. Nadia Pancer (SP 3)
  3. Helena Blacharz (SP 9)

25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2009

  1. Alan Orzechowski (SP 5)
  2. Chrystian Wawrzynowicz (SP 6)
  3. Teodor Dzwolak (SP 9)

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2008

  1. Natalia Szkarłat (SP 5)
  2. Milena Bajsarowicz (SP Sióstr Salezjanek)
  3. Magdalena Lisiak (SP 5)

25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2008

  1. Aleksander Rojek (SP 5)
  2. Filip Popowicz (SP 9)
  3. Kacper Tuczapski (SP 9)

25 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2007

  1. Maria Gutkowska (SP 6)
  2. Nikola Walawska (SP 9)
  3. Maria Drążczyk (SP 9)

25 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2007

  1. Grzegorz Lipski (SP Sióstr Salezjanek)
  2. Igor Kwinta (SP 9)
  3. Jakub Szymczak (SP 5)

 

Klasy IV-VI

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2006

  1. Hanna Nawrot (SP 5)
  2. Paulina Żebrowska (SP 5)
  3. Magda Ramilowska (SP 9)

 

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2006

  1. Adrian Zarzycki (SP 5)
  2. Kacper Kukuła (SP 9)
  3. Igor Wierzbicki (SP 5)

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2005

  1. Wiktoria Czerwińska (SP 5)
  2. Małgorzata Stawicka (SP Sióstr Salezjanek)
  3. Liwia Kończak (SP 9)

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2005

  1. Miłosz Sztachelek (SP 9)
  2. Miłosz Kunda (SP 9)
  3. Mikołaj Dominiak (SP 5)

50 m stylem grzbietowym dziewcząt rocznik 2004

  1. Katarzyna Lisiak (SP 5)
  2. Julia Felisiak (SP 9)
  3. Aleksandra Dudzińska (SP 5)

50 m stylem grzbietowym chłopców rocznik 2004

  1. Jeremi Kuzik (SP Sióstr Salezjanek)
  2. Maciej Perekasz (SP 9)
  3. Adrian Klimczak (SP 9)

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2006

  1. Hanna Nawrot (SP 5)
  2. Magda Ramilowska (SP 9)
  3. Paulina Żebrowska (SP 5)

 

 

50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2006

  1. Igor Wierzbicki (SP 5)
  2. Adrian Zarzycki (SP 5)
  3. Kacper Kukuła (SP 9)

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2005

  1. Wiktoria Czerwińska (SP 5)
  2. Małgorzata Stawicka (SP Sióstr Salezjanek)
  3. Lena Guczwińska (SP 9)

 

50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2005

  1. Jakub Bejda (SP 9)
  2. Mikołaj Dominiak (SP 5)
  3. Miłosz Sztachelek (SP 9)

50 m stylem dowolnym dziewcząt rocznik 2004

  1. Katarzyna Lisiak (SP 5)
  2. Aleksandra Dudzińska (SP 5)
  3. Julia Felisiak (SP 9)

50 m stylem dowolnym chłopców rocznik 2004

  1. Adrian Klimczak (SP 9)
  2. Kamil Piskulak (SP 9)
  3. Jeremi Kuzik (SP Sióstr Salezjanek)
Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe