Czwartek, 26.04.2018, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

WIÓZŁ WNUKI I… PONAD 1,2 KG NARKOTYKÓW

WIÓZŁ WNUKI I… PONAD 1,2 KG NARKOTYKÓW
Przechwycenie ponad 1,2 kilograma narkotyków i zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, to efekt wspólnych działań policjantów z powiatu ząbkowickiego i komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany ukryte były w samochodzie, którym jechali zatrzymani mężczyzna i kobieta, a także dwoje małych dzieci. Obie osoby podejrzane w tej sprawie, decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego wraz z funkcjonariuszami Wydziału ds. Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku wspólnie podjętych działań, przechwycili ponad 1,2 kilograma narkotyków, które były przewożone samochodem. Kierujący i pasażerka trafili do policyjnego aresztu. 

Do zatrzymania doszło w godzinach wieczornych w Złotym Stoku, po tym jak policjanci zatrzymali do kontroli samochód Renault Megane. Samochodem jechali 65 - letni mężczyzna i 58 - letnia kobieta, a także dwoje wnucząt mężczyzny. Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd. W aucie funkcjonariusze znaleźli dużą ilość amfetaminy oraz marihuany, popakowane w woreczki foliowe.

W związku z powyższym mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Policjanci sprawdzili także miejsce zamieszkania zatrzymanych. Znaleźli tam duże ilości woreczków strunowych służących do pakowania narkotyków, wagę laboratoryjną do ich porcjowania oraz pieniądze. 

Podejrzani mężczyzna i kobieta, na podstawie zebranego materiału, usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z zebranymi materiałami zastosował wobec mężczyzny i kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące 

Obecnie policjanci dalej wyjaśniają pochodzenie zabezpieczonych narkotyków i ich dalsze przeznaczenie.

asp. szt. Paweł Petrykowski
(źródło – KPP Ząbkowice Śląskie)
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec 

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ks
ks 23.03.2017, 14:58
rodziców zamkną a dzieci pójdą do domu dziecka brawo policyjne *** !!!!
stonka
stonka 23.03.2017, 01:25
"codziennie niskie ceny"
EjTy
EjTy 22.03.2017, 16:11
Ponad duża ilość?
Bao
Bao 22.03.2017, 16:00
I torba z Biedronki.....

Pozostałe