Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW EUROPY W BIATHLONIE NA OSTATNIEJ PROSTEJ

  • 13.01.2017, 11:00
PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW EUROPY W BIATHLONIE NA OSTATNIEJ PROSTEJ
Już 25 stycznia w Dusznikach Zdroju na starcie pierwszych biegów staną najlepsi w Europie przed-stawiciele jednej z najbardziej pasjonujących zimowych dyscyplin sportowych - biathlonu. Dzień wcześniej na dusznickim rynku odbędzie się ceremonia otwarcia imprezy.

Najważniejszą rzeczą w kontekście zbliżających się Mistrzostw jest przede wszystkim aura i aktualne warunki na trasach kompleksu Duszniki Arena. W przeszłości zdarzało się, że kapryśna pogoda destrukcyjnie wpływała na organizację i przebieg zawodów.

Ale w tym roku jakiegokolwiek zagrożenia praktycznie nie ma. Silne mrozy, częste i gęste opady śniegu, pracujące z pełną mocą niemal 24 godziny na dobę armatki oraz rzesza ludzi dba o to, aby trasy biegowe przygotowane były perfekcyjnie. Do tego dochodzą optymistyczne prognozy pogody, które w krótkim i długim terminie nie przewidują silniejszego ocieplenia.

„Każdego dnia praktycznie przez cały czas doglądamy tras biegowych, aby zapewnić możliwie najlepsze warunki w trakcie zawodów. Dzięki aurze z jaką mamy do czynienia w tym sezonie, nie powinno być z tym żadnego problemu w trakcie samych zawodów” - mówi Agnieszka Uznańska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sporty w Dusznikach-Zdroju. „Intensywne prace trwają jeszcze na samym obiekcie - do wykończenia pozostało jeszcze kilka drobiazgów jeśli chodzi o samą infrastrukturę” - dodaje dyrektor MOKiS.
akiegokolwiek zagrożenia praktycznie nie ma. Silne mrozy, częste i gęste opady śniegu, pracujące z pełną mocą niemal 24 godziny na dobę armatki oraz rzesza ludzi dba o to, aby trasy biegowe przygotowane były perfekcyjnie. Do tego dochodzą optymistyczne prognozy pogody, które w krótkim i długim terminie nie przewidują silniejszego ocieplenia.

Ośrodek Sportów Zimowych Duszniki Arena przed Mistrzostwami Europy przeszedł gruntowną przebudowę. Cała inwestycja rozciągnięta została w czasie na okres dwóch lat. Zmodernizowany został sam centralny stadion, na którym zlokalizowane będą start, meta oraz strzelnice. Specjalnie na te zawody wybudowany został budynek, w którym mieścić się będzie biuro zawodów oraz biura prasowe. Dodatkowo zwiększono także liczbę dostępnych miejsc dla kibiców na trybunach, gruntownie zmodernizowano także inne elementy - ławki, bariery, miejsca parkingowe czy pomieszczenia ekip, serwisantów czy dziennikarzy. 10 stycznia odbyła się na obiekcie inspekcja Międzynarodowej Unii Biathlonu, która dotychczas prowadzone działania oceniła bardzo pozytywnie.

„Inwestycja Duszniki Arena jest modernizowana nie tylko z myślą o tegorocznych Mistrzostwa Europy. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że naszym celem jest organizacja pierwszych w Polsce zawodów Pucharu Świata w biathlonie, o które będzie się ubiegać w kolejnych latach” - mówi bu
rmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski.

Już dziś wiadomo, że udział w imprezie potwierdziło wiele europejskich gwiazd biathlonu. Wśród kobiet będą to przede wszystkim reprezentantki Polski - Monika Hojnisz, Krystyna Guzik oraz Magdalena Gwizdoń, ale także Ukrainka Walia Semerenko - mistrzyni świata i złota medalistka olimpijka w biegu sztafetowym. Również wśród mężczyzn do udziału w zawodach zgłoszonych zostało wielu medalistów najważniejszych imprez - Serhij Semenov, Aleksiej Wołkow, Dymitr Małyszko. Mocne ekipy do Dusznik wysyłają także Norwegowie, Niemcy oraz Francuzi.

Pierwsze konkurencje Mistrzostw rozegrane zostaną 25 stycznia - będzie to bieg mężczyzn na 20 kilometrów (godzina 10:00) oraz kobiet na 15 kilometrów (godzin 13:30). Dzień wcześniej w centrum miasta odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia imprezy, a już w poniedziałek (23 stycznia) odbywać się będą pierwsze treningi.

IBU Otwarte Mistrzostwa Europy w biathlonie w Dusznikach-Zdroju to doskonała okazja to bliższego poznania tej pasjonującej dyscypliny sportu, a także samych Dusznik-Zdroju i zmodernizowanej Duszniki Arena. Tym bardziej, że zaraz po zakończeniu zawodów obiekt znów udostępniony zostanie wszystkim amatorom narciarstwa biegowego, którzy korzystać będą mogli z niego również po zmroku. Wiele biegnących tędy tras posiada sztuczne oświetlenie, co dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 15.01.2017, 21:45
słyszałem że duzy wkład w uruchomieniu tych imprez ma posel Dworczyk

Pozostałe