PODIUM NA ZAKOŃCZENIE 2016 ROKU PO WYGRANYCH DERBACH

Po ostatnim meczu w starym roku można rzec tylko jedno – bielawscy siatkarze wrócili z dalekiej podróży. Sobotni mecz z Gwardią Wrocław był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu, co akurat kibicom mogło się podobać. Gra obu zespołów mocno falowała, co powodowało wiele zwrotów akcji. Najbardziej obrazuje to sytuacja z końcówki czwartego seta, w którym to Gwardia prowadziła już 15:21 i szła na pewne zwycięstwo 3:1, ale ostatecznie to goście przegrali seta właśnie do 21 ! Duża w tym zasługa Michała Tomiałowicza, który w odpowiednim momencie odpalił swoją zagrywkę. Za ten wyczyn, jak i dobrą grę w tie-breku nasz atakujący otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika meczu.

Trenerzy obu zespołów dobrze widzieli co się działo na parkiecie i w trakcie spotkania reagowali wieloma zmianami. W przypadku OFM Bielawianki trener Marcin Jarosz miał spory dylemat jeśli chodzi o pozycję przyjmujących. Gwardia z kolei rotowała na pozycjach atakującego i lewego przyjęcia. Jak zwykle nasi zawodnicy zafundowali w końcówce niezły horror

Wygrana cieszy, tym bardziej, że odniesiona została w takich bólach i przy tak dużej ilości błędów. Co najważniejsze, dzięki dziewiątemu zwycięstwu w 12-tym meczu, rok 2016 nasi zawodnicy kończą na trzecim miejscu w tabeli 4 grupy II ligi.

OFM  Bielawianka Bester Bielawa – KS Gwardia Wrocław 3:2 (20, -22, -25, 21, 9)

OFM: Glinka (K), Strubbe, Jutrzenka, Tomiałowicz, Skwarcan, Gajek,  Kukla (libero) oraz Szopiak, Domański, Andrzejewski, Byczek (libero). Całe spotkanie w kwadracie spędził Oskar Iwanow.

GWr: Sternik (K), Intrys, Kaczmarek, Jajor, Zwiech, Tobys, Biela (libero) oraz Lebioda (libero), Nawrocki, Hernik.