MKS 9 NA ZAWODACH ANDRZEJKOWYCH W DZIERŻONIOWIE

3 grudnia 2016 roku w Dzierżoniowie odbyły się po raz piąty Andrzejkowe Zawody Pływackie na 25m basenie, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji i Klub MKS 9 Dzierżoniów. W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 15 klubów z Dolnego Śląska. Rywalizacja sportowa odbywała się w rocznikach 2007 – 2010 i młodsi. Klub reprezentowało 16 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii wiekowej 6 lat i młodsi, na dystansie 25m stylem dowolnym, Martyna Matlak zajęła szóste miejsce (28,84). W kategorii wiekowej 7 lat, na dystansie 25m stylem grzbietowym, Filip Popowicz zdobył srebrny medal (24,59), Julia Żebrowska zajęła czwarte miejsce (25,50) a Joanna Gutkowska  piąte miejsce (26,20). W kategorii 8 lat, Kacper Bator i Bartosz Otręba, na dystansie 25m stylem klasycznym, zajęli  kolejno piąte (27,90) i szóste (28,33) miejsce. W kategorii 9 lat: Igor Wierzbicki zdobył dwa złote medale na dystansie 25m stylem motylkowym (18,18) i 50m stylem dowolnym (34,83), Maria Gutkowska wywalczyła dwa medale, złoty na dystansie 25m stylem motylkowym (20,22) i brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (42,18) a Kacper Tatarzyn zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (49,31). Na wyróżnienie zasługuje 8-letnia Gaja Kopera, która zajęła szóste miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (58,35), rywalizując z rok starszym rocznikiem. Szuster Oskar, Żebrowska Patrycja, Koselski Szymon, Pietrewicz Mateusz, Posełek Sara i Matlak Maja ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Dziękujemy zawodnikom, rodzicom i sympatykom pływania za okazaną pomoc.