Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

JESIENNE MUZYCZNE NASTROJE

JESIENNE MUZYCZNE NASTROJE
Dni zamykające ostatni tydzień października wypełni nam różnorodna muzyka i zajęcia z nią związane, przygotowane przez Dolnośląski Festiwal Muzyczny. Oto już w piątek 28 października drugą część warsztatów organowych dla dzieci i młodzieży w kłodzkim kościele Matki Bożej Różańcowej na Piasku - u oo. franciszkanów - poprowadzą Zuzanna i Maciej Batorowie. Jak poprzednim razem zostaną one poprzedzone częścią plastyczną, czyli oglądaniem i prezentacją obrazów w tej świątyni, a przygotowaną przez Joannę Stoklasek-Michalak. Jako że wezwanie kościoła i właśnie dobiegający kresu miesiąc poświęcone są różańcowi, więc zajęcia dotyczyć będą malarskich wyobrażeń kolejnych części tej modlitwy oraz wezwań z litanii loretańskiej.

Naturalnym uzupełnieniem warsztatów będzie mistrzowski recital organowy, na który zapraszamy 30 października, w niedzielę, do kościoła na Piasku, początek o 17.00. W wykonaniu Zuzanny i Macieja Batorów usłyszymy interesujący repertuar. Na program złożą się nastepujące utwory: Gustav Holst - Planety „Mars” transkrypcja na 4 ręce, Cesar Franck - Chorał a-moll, J.S. Bach - A. Vivaldi - Koncert d-moll.

Dzień wcześniej, w sobotę 29 października o godz. 19.00, w polanickim Teatrze Zdrojowym będzie można  wysłuchać koncertu kameralnego, na którego program złożą się „Walce miłosne” (Liebeslieder Walzer) Johannesa Brahmsa. Utwory, o których powiada się, że to muzyka salonowa w najlepszym wydaniu, przeznaczona do wykonywania w gronie przyjaciół. Z licznymi popisowymi partiami wokalnymi i instrumentalnymi, w sam raz na sobotni, jesienny wieczór. Wykonawcy muzyki tego wieczoru to artyści znani, blisko współpracujący z Dolnośląskim Festiwalem Muzycznym:

Elżbieta Nowotarska – sopran 
Magdalena Kulig – mezzosopran 
Tomasz Krzysica – tenor 
Makary Pihura – bas
Magdalena Blum – fortepian 
Thomas Cornelius – fortepian

Bilet wstępu na koncert w Teatrze Zdrojowym - 15 zł.

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe