Sobota, 24.03.2018, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTA, TRAFIŁ DO ARESZTU

PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTA, TRAFIŁ DO ARESZTU
Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych. Za tego rodzaju czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu Ruchu Drogowego ząbkowickiej komendy pełnili służbę przy drodze krajowej numer 8. Skupiali się na wykroczeniach związanych z przekraczaniem prędkości. Na radar „wpadł” 28 – letni obcokrajowiec, który kierując pojazdem osobowym przekroczył dozwoloną prędkość. Policjant po wylegitymowaniu chciał nałożyć na kierującego grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 100 złotych. Kierujący i jego pasażer tłumaczyli, że nie mają już żadnych pieniędzy i nie mogą zapłacić mandatu. Gdy policjant poszedł do radiowozu, aby dokończyć wypełnianie dokumentów, kierowca podszedł do niego, rzucił na fotel banknot 50 złotowy mówiąc, że „to chyba załatwi sprawę”.

28 – latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Za próbę przekupstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
podkom. Ilona Golec
tel. 608 – 086 – 826

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe