AURELA NERLO WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Aurela Nerlo z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski juniorek w wyścigu jazdy indywidualnej na czas podczas Szosowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Świdnicy. To nie był jedyny sukces, ponieważ za dwa dni w wyścigu ze startu wspólnego w walce o tytuł Mistrzyni Polski Aurela znalazła się w decydującej ucieczce z najlepszymi juniorkami.

Ostatecznie po finiszu zajęła miejsce obok podium. Tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Karolina Perekitko z TKK Pacyfic Nestle Fitness Cycling Team.

Kategoria juniorek w wyścigu jazdy indywidualnej na czas miała do pokonania dystans 13km po wymagającej trasie. Pozostałe juniorki klubu zajęły: 17 miejsce Sandra Traczyk i 18 pozycja Weronika Laszkiewicz. Rywalizacja juniora i elity kobiet to dwukrotnie pokonywana trasa juniorska czyli 26 ciężkich kilometrów do zmierzenia się z czasem. W kategorii juniora Michał Mroczkowski zajął 25 miejsce. Elita kobiet to 10 pozycja Eweliny Szybiak a w rywalizacji młodzieżowej do 23 lat 13 Doroty Przęzak. Wyścig jazdy na czas elity kobiet wygrała Katarzyna Niewiadoma z Rabobank Liv Women Cycling Team.

W rywalizacji ze startu wspólnego dla kategorii juniorki i juniora przygotowana była krótsza runda z podjazdem pod Złoty Las i startem i metą w Świdnicy obok zalewu Witoszówka. Juniorki miały do pokonania 75km. Aurela Nerlo po finiszu z ucieczki zajęła miejsce obok podium, po zaciętej walce na całym dystansie wyścigu. W mocno podzielonym peletonie 18 miejsce zajęła Sandra Traczyk a 19 Weronika Laszkiewicz. Wyścig juniorów to walka na dystansie 125km i zajęte 47 miejsce po oddanej walce przez Michała Mroczkowskiego. Warto dodać, że podczas Mistrzostw Polski warunki pogodowe były ekstremalne ponieważ temperatury przekraczały 30 stopni.

Start elity kobiet odbył się już na dłuższej bardziej wymagającej rundzie z dwoma podjazdami pod Palczyk oraz Złoty Las o łącznej długości 111km. Selekcja odbyła się już na pierwszej rundzie, gdyż po ataku Katarzyny Niewiadomej i Anny Plichty peleton mocno się podzielił. Ostatecznie 10 miejsce zajęła Ewelina Szybiak a w rywalizacji młodzieżowej 7 była Dorota Przęzak. Tytuł Mistrzowski ponownie zdobyła Katarzyna Niewiadoma z Rabobank Liv Women Cycling Team.