DOBRE WYNIKI TRENERA I ZAWODNIKÓW DREAM-BIKE BIELAWA

W miniony weekend klub UKS Dream-Bike Bielawa ścigał się w Wałbrzychu w kolejnej edycji Pucharu Polski, a zarazem był to wyścig zaliczany do międzynarodowej unii kolarskie UCI kat 2.

Na starcie stawili się zawodnicy z Polski, Czech, Hiszpanii, Finlandii. W sobotę zmagania z ciężką fizycznie i technicznie trasą rozpoczął trener UKS Dream-Bike Bielawa Michał Gołębiewski i od razu postawił wysoką poprzeczkę swoim podopiecznym wygrywając zawody w kat Masters I.

W kolejnym dniu o 11.00 na starcie stanęli Juniorzy Młodsi. Wyścig układał się po myśli zawodników po dwóch rundach na prowadzeniu była dwójka UKS Dream-Bike Bielawa i wszystko wskazywało na to że to oni dojadą do mety. Na jednym ze zjazdów Wojciech Karpierz upadł i z kontuzją lewej reki wyścig ukończył na bardzo dobrym czwartym miejscu.

Po wyścigu od razu został odwieziony do szpitala. Po prześwietleniu na szczęście nie było złamania. Niestety kontuzja wpłynie na dalsze przygotowanie i walkę o złoto w Mistrzostwach Polski. W wyścigu świetnie zaprezentował się kolega klubowy Wiktor Wiśniewski który prowadził, niestety chwila braku koncentracji spowodowała upadkiem i połamaniem ramy roweru.

Z defektem roweru Wiktor ukończył wyścig na świetnym drugim miejscu i zaczyna się liczyć w walce o medal na Mistrzostwach Polski. Trzeci zawodnik UKS Dream-Bike Bielawa Dominik Chłodowicz ukończył wyścig na dobrym 21 miejscu. W kolejnym wyścigu klub reprezentował Jan Piasecki który miał do pokonania aż 6 rund.

Po ciężkiej walce z rywalami, trasą i kryzysami ukończył wyścig na dobrej 10 pozycji. W tym samym wyścigu rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska, które Janek zakończył na drugim miejscu. Za dwa tygodnie zawodnicy Dream-Bike Bielawa będą widoczni na maratonie w Bielawie. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!!!