DOBRE WYNIKI ZAWODNIKÓW LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW

Aurela Nerlo dwa razy pierwsza w Pucharze Polski! Dorota Przęzak druga a Ewelina Szybiak trzecia!

W dniach 10-12.06.2016r. w Strzelcach Krajeńskich odbyła się kolejna seria szosowego Pucharu Polski oraz Kryterium Czaru i Ognia zaliczane do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Podczas tych startów zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów odnieśli sporo sukcesów.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się wyścigi jazdy indywidualnej na czas gdzie w rywalizacji juniorek pewnie zwyciężyła Nerlo Aurela zaś w elicie kobiet Ewelina Szybiak była 3.

W rywalizacji kategorii młodzik tego dnia rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe na czas parami, dla których jest to jedna z najważniejszych imprez sezonu. Tutaj swój sukces odnieśli Kacper Najda i Kacper Bojnarowicz, którzy zostali srebrnymi medalistami Mistrzostw.

47. Eryk Kaczor

Drugiego dnia zawodów odbyły się wyścigi ze startu wspólnego rozgrywane na wymagających rundach o długości 21km. W elicie kobiet po zaciętej rywalizacji Dorota Przęzak zajęła 2 miejsce po finiszu z ucieczki zaś Aurela Nerlo ponownie zwyciężyła w kategorii juniorek.

23. Wiktoria Zborowska

Ostatniego dnia zmagań zawodnicy rywalizowali w Kryterium “Czaru i Ognia” zaliczane do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Trasa wyścigu przebiegała na brukowanych rundach o długości 2km. W rywalizacji juniorek młodszych po pokonaniu 12 km Małgorztata Dąbrowska pomimo problemów technicznych z rowerem zajęła 3 miejsce a zaraz za nią na 4 pozycji uplasowała się Laura Wójcik a 10 była Marianna Kolinko.

W rywalizacji elity kobiet 6 była Dorota Przęzak a 14 Natalia Mielnik, zaś w juniorkach tuż obok podium stanęła Aurela Nerlo.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc a w szczególności firmie Boxmet, Boxmet Medical oraz Medical Trade. Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Dzierżoniów.