Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

DOLNOŚLĄSKI POLICJANT ZDOBYŁ KORONĘ MARATONÓW

DOLNOŚLĄSKI POLICJANT ZDOBYŁ KORONĘ MARATONÓW
Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się Zastępca Komendanta z Komisariatu Policji w Świebodzicach - podinsp. Robert Brożyna. Funkcjonariusz zdobył prestiżową odznakę Koronę Maratonów Polskich. Jak mówi sam policjant: „Maraton uczy pokory, wymaga dyscypliny, wytrwałości, planowania, a przede wszystkim doskonałego przygotowania”.

Podinspektor Roberta Brożyna pasjonuje się bieganiem od 8 lat. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Świebodzicach upodobał sobie królewski dystans – maraton. 42 km 195 m, jak sam twierdzi, to szczególny bieg. „Maraton uczy bowiem pokory, wymaga dyscypliny, wytrwałości, planowania, a przede wszystkim doskonałego przygotowania.”

Funkcjonariusz jest dumny ze swojego ostatniego osiągnięcia - prestiżowej odznaki Korony Maratonów Polskich. Wyróżnienie to przyznawane jest pasjonatom biegania - maratończykom, którzy w ciągu 2 lat przebiegną 5 najważniejszych maratonów w Polsce (Cracovia Maraton, Maraton Dębno, Maraton Warszawski, Wrocław Maraton i Maraton Poznański). Policjant zadanie to wykonał w ciągu 1,5 roku, kończąc je w Poznaniu, w 2015, ale nagrodę otrzymał dopiero teraz. Weryfikacja wyników jest bowiem dosyć czasochłonna i bardzo skrupulatna.

Podinspektor przyznaje, że nie lubi biegać dwa razy w tym samym miejscu, stąd wycieczki w różne rejony Polski. Ostatni maraton przebiegł 17 kwietnia br., w Łodzi. Udało mu się wówczas "złamać czas 4 godzin", z czego jest niezmiernie dumny. Funkcjonariusz chciałby przebiec wszystkie maratony w Polsce, a później, być może przyjdzie czas na biegi górskie, które również go fascynują. W najbliższych planach pozostaje jednak październikowy "Silesia Maraton" w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Źródło: KPP w Świdnicy
podkom. Agata Oleśkiewicz
Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jacek
jacek 10.05.2016, 15:22
Gratuluje !!!

Pozostałe