Poniedziałek, 19.03.2018, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

PUCHAR EUROPY DLA TOMASZA STAŚCIUKA

PUCHAR EUROPY DLA TOMASZA STAŚCIUKA
Ponad 400 zawodników z 15 państw Europy oraz Turcji, Nowej Zelandii i Izraela walczyło w Pucharze Europy karate Kyokushin 5 grudnia w Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tomasz Staściuk z dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin do końca zawodów nie dał sobie wyrwać zwycięstwa i sięgnął po najwyższe laury.

W kadrze Polski startującej w zawodach znalazło się trzech zawodników dzierżoniowskiego klubu klubu - Karol Rosa, Bartosz Kiersnowski oraz Tomasz Staściuk. Młodzicy wystąpili w dwóch konkurencjach, jakimi były kata oraz kumite semi kontakt, co jest dodatkowym obciążeniem dla tak młodych zawodników. Po pierwszej turze kata zabrakło dwóch punktów, aby znaleźć się w finałowej ósemce najlepszych w Europie. Bartek w pierwszej walce trafił na Japończyka z niemieckim paszportem, który z walki na walkę coraz bardziej się rozkręcał i ostatecznie wygrał kategorię. Karol miał trochę mniej szczęścia i przegrał przez Genten Ichi (-0,5 pkt.) za dwukrotne uderzenie zawodnika z Ukrainy ręką w twarz (zabronione w walce sportowej - przyp. red.). Walka była wyrównana i gdyby nie niefortunne uderzenie, mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. 

Tomasz Staściuk startując w konkurencji kata po pierwszej turze zajmował pierwszą lokatę i do końca zawodów nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, tym samym zdobywając Puchar Europy. Tak duży sukces jest wynikiem konsekwentnej pracy nad sobą. Zawodnik w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia treningów i jest to dla niego bardzo udany sezon, w którym zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w Berlinie, brązowy medal Mistrzostw Polski w Wieliczce, a na koniec roku złoty medal Pucharu Europy. Gratulujemy.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe