Poniedziałek, 27.03.2017, imieniny: Ernesta, Jana, Marka

PIOSENKA O BIELAWIE

  • 1.05.2014, 09:40
  • Admin TVS
PIOSENKA O BIELAWIE
Piosenka powstała 1956 r. przy okazji zakładowej uroczystości. Według informacji, była wykonywana tylko dwa razy. Pozostała jedynie w pamięci wykonawczyni. Po kilkudziesięciu latach "odświeżona" nagrana przez młode, uzdolnione, bielawskie wokalistki.
Piosenka powstała 1956 r. przy okazji zakładowej uroczystości. Według informacji, była wykonywana tylko dwa razy. Pozostała jedynie w pamięci wykonawczyni. Po kilkudziesięciu latach "odświeżona" nagrana przez młode, uzdolnione, bielawskie wokalistki. Nagranie i powstały teledysk zrealizowany przez MOKISFILM, amatorski klub filmowy działający w bielawskim ośrodku kultury, mają na celu zachowanie pamięci o piosence, bielawianach z tamtych lat i uczczenia 90 lecia nadania praw miejskich miastu Bielawa ( 1 maja 1924 r. ). Zdjęcia zaprezentowane w teledysku, zostały udostępnione z prywatnych zbiorów rodzin. Pełne informacje o piosence i realizacji teledysku w zakończeniu nagrania.




Admin TVS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 9.06.2014, 22:27
Piosenka super dziewczyny pięknie śpiewają!!!!
Beata
Beata 9.05.2014, 23:16
Piękny pomysł,świetnie napisany i wykonany!!BRAWO!!!!Brawo Jacek,brawo dziewczyny,dobrze,że jeszcze są ludzie ,którym chce się coś zrobić dla naszej pięknej Bielawki:)
Gość
Gość 7.05.2014, 12:10
GRATULACJE!!!!! Wspaniała inicjatywa, świetna realizacja. To wspaniały hołd dla naszych Babć i Dziadków, którzy budowali i tworzyli to Miejsce dla nas. Czasy mijają, a pamięć o ludziach niech trwa!
Gość
Gość 4.05.2014, 23:49
Szkoda, że przy inkubatorze. To taka promocja czegoś, co miastu splendoru nie dodaje, a mieszkańców dzieli. Dziewczyny są OK!
Gość
Gość 4.05.2014, 22:57
Super! Brawo dziewczyny! I brawo za pomysł! A malkontentom nic nie dogodzi.
JMNIK
JMNIK 4.05.2014, 20:28
"ANTY" I "GOŚĆ" TO GNOJKI ŚMIERDZĄCE
Gość
Gość 3.05.2014, 18:11
noooooooo, co było, a nie jest nie pisze się w rejestr, żenada, co było dobre po wojnie to nie jest dobre teraz, tym bardziej, że piosenka nie była przebojem, a mój dziadek, który urodził się pod koniec XIX wieku śpiewał , napił się dziadek słodkiego winka i gonił babcię koło kominka, a na to babcia rączkami klaszcze o mój dziaduniu goj, że mnie jeszcze, i co ???? hicior ???? dokładnie taki sam przebój jak dziewczynek
anty
anty 3.05.2014, 13:14
Boże co za żenada mieszkam w bielawie ale za takie gówno mi wstyd wiocha.pl !!!
Gość
Gość 3.05.2014, 04:07
BOMBA
Gość
Gość 2.05.2014, 20:46
Kiedyś znalazłem mandat za brak biletu z Dzierżoniowa do Bielawy zachodniej PKP z 1951 roku ze wzruszeniem czytałem treść mandatu , ale ta piosenka jest prawdziwym hitem i w prostych słowach opowiada o Bielawskich latach 50 . Brawo
Gość
Gość 2.05.2014, 10:36
zero krytyki poprostu super
Gość
Gość 2.05.2014, 10:32
wzruszylam sie do lez - brawo dziewczeta
Gość
Gość 2.05.2014, 07:07
Ta piosenka o Bielawie jest śliczna a dziewczęta śpiewają ją przepięknie. Super
Gość
Gość 1.05.2014, 22:37
fabryki niema ale bedzie jezioro tez
Gość
Gość 1.05.2014, 22:08
hah, fabryki juz nie ma. zbiornika juz z reszta tez.
Gość
Gość 1.05.2014, 22:05
Ale ....laski - najpiękniejsze na świecie Piosenka też fajna !!
Karolina
Karolina 1.05.2014, 20:49
czadddd :))) fff- sam/sama jesteś wieś :P
BB