Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ 1-6 CZERWCA

  • 16.05.2014, 20:15
  • Admin TVS
FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ 1-6 CZERWCA
W czwartek 22 maja o godz. 12.00 rozpocznie się wydawanie wejściówek na 7. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

W czwartek 22 maja o godz. 12.00 rozpocznie się wydawanie wejściówek na 7. Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Podobnie jak w ubiegłym roku bezpłatne bilety na seanse i festiwalowe gale będą do odbioru pod Wieżą Ratuszową na świdnickim Rynku, gdzie przygotowane zostaną specjalne stanowiska.

Na tegoroczne święto filmu jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 4 wejściówki na jeden film, połączony ze spotkaniami z reżyserami i aktorami, którzy przyjadą do Świdnicy. Będzie można również zdobyć podwójne zaproszenia na festiwalowe gale. Podczas uroczystości otwarcia 7. FRF, którą poprowadzą Anna Samusionek i Janusz Chabior, nagrody specjalne otrzymają reżyser Janusz Wójcik i aktor Artur Żmijewski. Galę w Teatrze Miejskim uświetni Mariusz Kiljan z koncertem zatytułowanym „ Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie”. Podczas gali kończącej festiwal  statuetką Złotego Dzika zostanie uhonorowany najlepszy reżyser tegorocznej edycji FRF. W części artystycznej zobaczymy Krystynę Podleską- znaną szerokiej publiczności głównie za sprawą filmu „Miś”- w monodramie „ Mój boski rozwód” w reż. Jerzego Gruzy.

W sumie do festiwalowej publiczności trafi około 20 tys. wejściówek. Rok temu, tylko w  pierwszym dniu wydawania biletów, świdniczanie odebrali aż 7649 wejściówek .  Darmowe bilety – podobnie jak w latach ubiegłych – ważne będą do 15 minut przed  rozpoczęciem seansu. Po tym czasie organizatorzy nie zagwarantują miejsc.  Rezerwacji wejściówek będzie można dokonywać także drogą mailową od soboty 24.05 pod adresem: festiwal@ks-j.com.pl

Do  środy 21 maja organizatorzy czekają na zgłoszenia wolontariuszy chętnych do współpracy podczas 7. FRF. Wszystkie zainteresowane osoby mogą się zgłaszać do świdnickiej Informacji Turystycznej.

Doroczne filmowe święto Świdnicy rozpocznie się 1 czerwca. Potrwa sześć dni. Projekcje filmowe, recitale oraz spotkania z artystami, będą się odbywały w Cinema 3D, Teatrze Miejskim oraz w plenerze. Pokazanych zostanie ok. 60 filmów. W pierwszym dniu festiwalu, przypadającym na święto dzieci, specjalnie dla nich zorganizowane zostaną zabawy w Cinema 3d, a znani artyści i mieszkańcy Świdnicy, będą czytali dla maluchów opowiadania, wiersze i bajki.

Twarzą tegorocznego festiwalu będzie Artur Żmijewski, aktor niezwykle lubiany i ceniony zarówno przez publiczność, jak i reżyserów. Jednocześnie trafi do niego nagroda Kryształowy Dzik,  przyznawana za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Wcześniej laureatami tego wyróżnienia zostali: Katarzyna Figura, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Janusz Gajos i Małgorzata Kożuchowska.

Wojciech Wójcik, który odkrył „ mroczne oblicze” Artura Żmijewskiego, będzie kolejnym z laureatów 7. FRF. Reżyser, uchodzący za specjalistę kina sensacyjnego, odbierze nagrodę specjalną – Kryształowego- Dzika za całokształt twórczości. Wójcik jest twórcą takich filmów jak: Karate po polsku, Trójkąt Bermudzki, Trzy dni bez wyroku, Tam i z powrotem, a także kultowego serialu Ekstradycja. Przed nim laureatami Kryształowego Dzika byli: Stanisław Lenartowicz, Sylwester Chęciński, Krzysztof Zanussi, Janusz Morgenstern, Kazimierz Kutz oraz Janusz Zaorski.
Admin TVS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe