ZA NAMI MISTRZOSTWA POLSKI W DOGTREKKINGU

9 maja w Złotym Stoku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski.

9 maja w Złotym Stoku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu 2015, które jednocześnie zaliczają są do Pucharu Polski. Tego dnia na starcie pojawiło się 210 uczestników ze swoimi czworonożnymi pupilami. Zawodnicy mieli do pokonania trasę, która przebiegała przez Góry Złote i Bardzkie. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymywał dyplom, a na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez markę Merrell.

W kategorii LONG na 40 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzka JANERKA MOROŃ i pies Bryś 5:03:20, drugie miejsce Maria Zarębska i pies Roxy 6:50:12, trzecie miejsce Irena  PIOTROWSKA i pies Black Pearl 7:02:02. Wśród mężczyzn w kategorii LONG pierwsze miejsce zajął Marcin KOWALCZYK z psem Shisha 4:12:48, drugie miejsce Sebastian SMOLEŃ wraz z psem Kiara 4:36:48 oraz trzecie miejsce Artur MOROŃ z psem Teoś 3:37:47.

W kategorii MID – 25 km wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Iwona ĆWIK oraz pies Majlo 3:01:57, drugie miejsce Katarzyna WERNIK oraz pies Gaffar 3:41:00, trzecie miejsce Magdalena SOROKA oraz pies Muso 4:20:28. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub GLAJCAR oraz pies Azir 2:55:01, drugie miejsce Mateusz REBEŚ oraz pies Brambur 3:00:28, trzecie miejsce Mariusz KOSTRZEWA oraz pies Strzała 3:02:00.

W kategorii MINI – 15 km pierwsze miejsce zajął Dariusz WERNIK i pies Aysha 2:51:17, drugie miejsce Piotr CHMIELEWSKI i pies Rio 3:03:12, trzecie miejsce Anna LENKOW oraz pies Vega 3:03:12.

W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Kamila i Marek LACHERA z psem Spring 3:21:35, drugie miejsce Anna ADAMSKA i Jakub BAGIŃSKI z psami Peru i Bianka 3:22:04, trzecie miejsce zajęły Barbara i Magdalena CZUBA z psami Oda i Rysa 3:24:50.

Merrell, sponsor główny Pucharu Polski w Dogtrekkingu, przygotował dla zawodników nagrody oraz dodatkowe atrakcje. Po biegu można było odpocząć w specjalnej pomarańczowej strefie oraz wziąć udział w quizie z nagrodami.

Złoty Stok, miasto położone na Dolnym Śląsku, słynie z kopalni złota, które było tam wydobywane do końca ubiegłego stulecia. Obecnie miejscowość rozwija się turystycznie, w dużej mierze za sprawą udostępnionych dla turystów zespołu sztolni, a także może się pochwalić siecią dobrze przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. W Złotym Stoku można też podnieść sobie adrenalinę próbując swych sił w Parku Linowym Skalisko oferującym najdłuższe i najwyższe tyrolki w Europie.