UDANY WEEKEND W STRZELCACH KRAJEŃSKICH

W dniach 23-24 maja 2015r. zawodniczki i zawodnicy z klubu LKS Atom Mat Dzierżoniów wzięli udział w III serii Pucharu Polski rozgrywanej w Strzelcach Krajeńskich.

Pierwszego dnia rozegrana została jazda indywidualna na czas. W rywalizacji młodziczek na dystansie 5km na bardzo dobrym 2 miejscu uplasowała się Małgorzata Dąbrowska, tuż za podium zawody ukończyła Laura Wójcik, której do upragnionego „pudła” zabrakło zaledwie 2 sekund, Marianna Kolinko zajęła 13, a Wiktoria Zborowska 26 miejsce. Na tym samym dystansie rywalizowali także chłopcy tej samej kategorii wiekowej. Eryk Kaczor zanotował 24 czas, Robert Gasztecki był 42, a Kacper Bojnarowicz 50. Wśród juniorów młodszych, którzy do pokonania mieli 10km 25 miejsce wywalczył Michał Mroczkowski, natomiast Maja Jesionowska była 53 spośród juniorek młodszych. Świetnie spisały się nasze zawodniczki z kategorii juniorek, Dorota Przęzak wskoczyła na najniższy stopień podium, a tuż za nią zmagania ukończyła Weronika Laszkiewicz. Sandra Traczyk zajęła 15 miejsce. Pośród juniorów, którzy musieli tak samo jak juniorki zmierzyć się z dystansem 15km, Paweł Szóstka wykręcił 31 czas. Na tym samym dystansie Paula Pisarska rywalizująca w elicie kobiet była 21.

Drugi dzień to tradycyjnie wyścigi ze startu wspólnego. Zawodnicy rywalizowali na wymagającej fizycznie i technicznie 22km rundzie, z kilkoma niewielkimi podjazdami oraz fragmentem bruku prowadzącym na metę. Niemalże idealnie wyścig rozegrały nasze młodziczki, meldując się kolejno na 2 i 3 miejscu podium. Tym razem Lepiej spisała się Laura Wójcik i to ona po 22km rywalizacji zameldowała się na 2 lokacie, 3 była Małgorzata Dąbrowska, notując drugie podium na tych zawodach. Wiktoria Zborowska i Marianna Kolinko ukończyły zmagania w mocno przerzedzonym peletonie, zajmując odpowiednio 11 i 13 miejsce. Młodzicy mieli do pokonania 2 rundy, po emocjonującej walce Eryk Kaczor ostatecznie przeciął kresę jako 22, a Robert Gasztecki jako 38. Bardzo duży peleton stanął na starcie, kiedy do rywalizacji mieli przystąpić juniorzy młodsi. 173 zawodników wyruszyło do walki na 88km trasie. Wyścig przebiegał bardzo dynamicznie, w bardzo szybkim tempie, co spowodowało, iż wielu zawodników nie podołało i wycofało się z rywalizacji. Michał Mroczkowski po ambitnej walce ostatecznie uplasował się na 97 miejscu. Dokładnie tyle samo rund do przejechania miały kobiety w połączonej rywalizacji juniorek i elity. Tutaj świetnie spisała się Sandra Traczyk, która cały wyścig ukończyła na 7 lokacie, co jednocześnie zapewniło jej 2 miejsce wśród juniorek. Weronika Laszkiewicz i Dorota Przęzak, które wspierały Sandrę na trasie dotarły na metę jako 7 i 10 juniorka. Paula Pisarska, która także miała swój udział w tym sukcesie, do mety dojechała jako 22. Najdłuższy dystans tego dnia organizatorzy przygotowali dla zawodników kategorii junior. Zawodnicy pokonali 110km z imponującą średnią ponad 45km/h. Dobrze w tak ciężkiej rywalizacji poradził sobie Paweł Szóstka, który na mecie był 20.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazane wsparcie i umożliwienie rywalizacji na najwyższym poziomie!