ŁUCJA PIETRZAK MISTRZYNIĄ POLSKI "ORLICZEK"

Łucja Pietrzak (Atom Mat Dzierżoniów) wczoraj w Warszawie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski orliczek w kryterium ulicznym.

Łucja Pietrzak (Atom Mat Dzierżoniów) wczoraj w Warszawie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski orliczek w kryterium ulicznym. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym kategorii juniorek Dorota Przęzak zajęła 4 miejsce.

Łucja odniosła sukces dzięki równej i dobrej jeździe podczas wszystkich wyścigów oraz dzięki zajęciu drugiego miejsca w Finale Mistrzostw Polski w 6 Memoriale Stanisława Królaka, który rozegrano został 23 sierpnia w Warszawie.

Zawodnicy i zawodniczki ścigali się w samym centrum Stolicy gdzie start i meta usytuowane były na Krakowskim Przedmieściu na wysokości kościoła św. Anny. Panie rywalizowały na dystansie30 kilometrów, rozegranych na 10 okrążeniach.

Łucja po zaciętej walce zajęła 2 miejsce, ustępując zwyciężczyni Nikol Płosaj (UKS Jedynka Mróz Kórnik). 13 lokatę zajęła Karolina Karasiewicz, 14 była Natalia Mielnik, 17 Paulina Cywińska, 18 Monika Kopińska.

W rywalizacji juniorek czwarte miejsce zajęła Dorota Przęzak, piąte Weronika Laszkiewicz. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym kategorii juniorek Dorota Przęzak zajęła 4 miejsce.